Skikrosařka Nikol Kučerová

Skikrosařka Nikol Kučerová | foto: Profimedia.cz

Skikrosařka Kučerová byla v Idre jedenáctá, opět kralovala Näslundová

• 1
Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila na Světovém poháru ve švédském Idre Fjäll jedenácté místo a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v sezoně. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka vypadla ve čtvrtfinále.

Osmý z devíti závodů v tomto ročníku SP vyhrála dvojnásobná mistryně světa Sandra Näslundová. Druhá dojela další domácí reprezentantka Alexandra Edebová, mužům vládl Švýcar Ryan Regez.

Kučerová postoupila v této pohárové sezoně do semifinále jen před Vánoci v Innichenu, kde skončila sedmá. V kanadské Nakisce pak před týdnem dvakrát neuspěla v kvalifikaci.

Tu tentokrát ve švédském středisku jelo jen 16 lyžařek a česká zástupkyně v ní obsadila desáté místo. Ve čtvrtfinálové jízdě byla Kučerová třetí.

V neděli se v Idre Fjäll pojede další závod SP, pak už se skikrosaři budou chystat na únorové olympijské hry v Pekingu.

SP v akrobatickém lyžování v Idre Fjäll

Švédsko

Skikros:
Muži:
1. Regez (Švýc.), 2. Tchiknavorian (Fr.), 3. Kappacher (Rak.).
Průběžné pořadí SP (po 9 z 14 závodů): 1. Tchiknavorian 453, 2. Midol (Fr.) 419, 3. Regez 377.

Ženy: 1. Näslundová, 2. Edebová (obě Švéd.), 3. Grilletová Aubertová (Fr.), ...11. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 9 z 14 závodů): 1. Näslundová 850, 2. Smithová (Švýc.) 566, 3. Thompsonová (Kan.) 389, ...19. Kučerová 134, 31. Cholenská (ČR) 38.