Řezáč vyhrál závod Worldloppet v Kanadě

Quebeck - Další vítězství v seriálu dálkových běhů Worldloppet má na svém kontě český běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Přemožitele nenašel v kanadském Quebeku v tradičním závodu Keskinada, který však letos není započítáván do seriálu FIS Marathon Cup.

Začátkem ledna Řezáč zvítězil v německém Oberammergau rovněž na trati 50 kilometrů klasickou technikou.

Dnes neměl Řezáč vážnějšího konkurenta. Druhý Kanaďan Richard Weber za ním zaostal téměř o čtrnáct minut. Třetí místo obsadil s odstupem dalších 21,3 vteřiny Francouz Olivier Bulle.

Domácí běžkyně ovládly závod žen na stejně dlouhé trati. S jedenáctiminutovým náskokem vyhrála Pippa Lawsonová před Dawn Williamsovou.