Tino Edelmann

Tino Edelmann | foto: AP

Mezi sdruženáři kraloval Edelmann, skoky SP v Kuusamu zruinoval vítr

• 0
Klasické lyžaře trápí při Světovém poháru ve finském Kuusamu silný vítr. Závod skokanských družstev zrušil, sdruženáře pustil pouze do běhu na 10 km volnou technikou. Na trať se vydali v odstupech podle výsledků pátečních skoků, vedení po sobotní části udržel Tino Edelmann z Německa.

Nejlepším českým sdruženářem v závodě SP v Kuusamu byl Aleš Vodseďálek, který 23. místem vyrovnal své maximum v kariéře.

Kromě Vodseďálka, který doběhl do cíle se ztrátou 2:47,6 na Edelmanna a vyrovnal své umístění z Lahti v roce 2009, dosáhl ve druhém podniku nové sezony na body ještě Tomáš Slavík na 27. příčce. Zbývající Čech na startu Pavel Churavý skončil na 41. pozici.

Neskákali ani specialisté

Kvůli silnému větru byl ve finském Kuusamu zrušen sobotní závod družstev, kterým měla odstartovat sezona Světového poháru skokanů na lyžích. Soutěž byla přeložena na neděli, kdy mají o první body bojovat jednotlivci.

Družstva by měla v neděli absolvovat jednokolový závod od 9:30. Ještě předtím se má od 8:00 konat kvalifikace pro soutěž jednotlivců, jež má začátek v 13:15.

Podle předpovědi počasí by měl vítr v neděli mírně ustat a také by mělo být chladněji.

Závod SP v severské kombinaci v Kuusamu

1. Edelmann (Něm.) 27:37,3, 2. Ryynänen (Fin.) -8,0, 3. Watabe (Jap.) -12,2, 4. Pittin (It.) -24,7, 5. Klemetsen -26,3, 6. Krog (oba Nor.) -33,5, 7. Stecher (Rak.) -43,5, 8. Braud -50,7, 9. Lamy Chapuis -1:03,2, 10. Lahuerte (všichni Fr.) -1:22,5, ...23. Vodseďálek -2:47,6, 27. Slavík -3:05,1, 41. Churavý (všichni ČR) -4:16,5.