Běh na lyžích - ilustrační foto

Běh na lyžích - ilustrační foto | foto: AP

Rypl na českém šampionátu opět ovládl klasiku, Havlíčková má druhý titul

• 0
Miroslav Rypl z Dukly Liberec obhájil v Novém Městě na Moravě titul českého mistra v běhu na lyžích na 15 km klasickou technikou. V závodě žen na 10 km získala po páteční výhře na stejně dlouhé trati volným způsobem druhý titul jeho oddílová kolegyně Barbora Havlíčková.

Pětadvacetiletý Rypl rozhodl o vítězství v závěrečných dvou kilometrech a porazil druhého Adama Fellnera o 13,6 sekundy. „Stále jsem s Adamem prohrával o dvě až tři sekundy, měl jsem ale lepší závěr. V boji o nominaci na olympijské hry jsem to vítězství potřeboval,“ uvedl Rypl.

Teprve sedmnáctiletá Havlíčková při absencích obhájkyně titulu Kateřiny Berouškové a Petry Novákové, které dostaly po Tour de Ski volno, potvrdila, že patří k nadějím českého běžeckého lyžování. Zvítězila s komfortním náskokem 37,4 sekundy před Kateřinou Janatovou.

„Už po prvních třech kilometrech jsem věděla, že dosáhnu na dobrý výsledek. V posledním kilometru jsem ještě dokázala tempo vystupňovat. Takový výsledek jsem před víkendem nečekala,“ pochvalovala si Havlíčková.