Odd-Björn Hjelmeset

Odd-Björn Hjelmeset - Norský běžec na lyžích Odd-Björn Hjelmeset vyhrál v Oslu závod Světového poháru na 50 kilometrů. | foto: Bob Strong, Reuters

Maraton v Oslu vyhrál Hjelmeset

• 1
Oslo - Triumfem domácího běžce na lyžích Odd-Björna Hjelmeseta skončil v norském Oslu závod Světového poháru na 50 kilometrů klasickou technikou. Druhý skončil s desetivteřinovou ztrátou Tobias Angerer z Německa, třetí pak další Nor Frode Estil. Jiří Magál dokončil závod na osmnáctém místě, Martin Koukal dojel jednatřictátý.
Angerer měl přitom ještě na posledním mezičasu necelých pět kilometrů před cílem před Hjelmestem 6,5 sekundy náskok, norský veterán však typickým finišem zvrátil vítězství na svou stranu.

Německý běžec si nicméně i tak zajistil malý křišťálový glóbus za hodnocení distančních disciplín v SP a připojil ho tak k velkému glóbu za celkový triumf, který získal v týdnu.

Z českého dua bodoval pouze Jiří Magál, jenž skončil osmnáctý s odstupem
4:52 minuty za Hjelmesetem. Martinu Koukalovi unikla účast v elitní třicítce sice jen o jedno místo, nicméně na poslední bodovanou pozici ztratil přes 50 sekund.

Do konce sezony SP už zbývají odjet pouze středeční stockholmské sprinty a víkendové finále ve Falunu.

Výsledky - 50 km klasicky:
1. Hjelmeset (Nor.) 2:17:22,0, 2. Angerer (Něm.) -9,8, 3. Estil (Nor.) -31,8, 4. Sommerfeldt (Něm.) -1:32,9, 5. Jauhojärvi (Fin.) -1:39,6, 6. Mae (Est.) -1:48,1, 7. Vylegžanin (Rus.) -2:00,5, 8. Di Centa (It.) -2:14,7, 9. Nousiainen (Fin.) -2:25,7, 10. Gjerdalen (Nor.) -2:44,7, ...18. Magál -4:52,0, 31. Koukal (oba ČR) -8:58,5.