Americká lyžařka Lindsey Vonnová se usmívá. V  Zauchensee ovládla superobří...

Americká lyžařka Lindsey Vonnová se usmívá. V Zauchensee ovládla superobří slalom Světového poháru. | foto: AP

Lyžařka Vonnová ovládla v Zauchensee po sjezdu i superobří slalom

• 3
Americká lyžařka Lindsey Vonnová ovládla v Zauchensee po sobotním sjezdu i nedělní superobří slalom Světového poháru. V průběžném pořadí seriálu se přiblížila Laře Gutové na 38 bodů.

Jediná česká závodnice na startu Klára Křížová zaostala za vítězkou o 4,40 sekundy a umístila se v páté desítce. Od bodované třicítky ji na 43. příčce dělilo 1,31 sekundy.

Na čas Vonnové dlouho útočila Němka Viktoria Rebensburgová, která na posledním mezičase vedla před Američankou o 35 setin. Po velké chybě těsně před cílem ale musela téměř zastavit a nakonec obsadila se ztrátou 1,85 sekundy jedenácté místo.

„Byl to perfektní víkend,“ pochvalovala si Vonnová, jež před zastávkou SP v Zauchensee ztrácela v celkovém pořadí na Gutovou 158 bodů. „Myslela jsem, že mě Lara nebo Vicky porazí. V prostředku jsem jela trochu moc opatrně, mohla jsem to jet čistěji. Spodek jsem ale sjela dobře,“ řekla po 26. vítězství v superobřím slalomu v kariéře.

Rebensburgová byla ze zaváhání hodně rozladěná. „Až do té chyby to byla dobrá jízda, o to víc mě to štve,“ řekla šestadvacetiletá Němka. „Je ale dobré vědět, že můžete s Vonnovou závodit, když se vám jízda povede. Jsem přesvědčená, že to jednou vyjde,“ dodala.

Jednatřicetiletá Vonnová, jež v SP debutovala v roce 2000, rozšířila svou rekordní bilanci o 73. vítězství v kariéře. V superobřím slalomu vyhrála i druhý závod v sezoně a vede pořadí disciplíny. Průběžně druhá je Rakušanka Cornelia Hütterová, která dnes skončila stejně jako v prosincovém závodu v Lake Louise třetí.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování

Zauchensee (Rakousko

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová (USA) 1:12,75, 2. Gutová (Švýc.) -0,70, 3. Hütterová (Rak.) -1,25, 4. N. Fanchiniová (It.) -1,26, 5. Görglová (Rak.) -1,30, 6. Marsagliaová (It.) -1,34, 7. Schmidhoferová (Rak.) -1,46, 8. Klingová (Švéd.) -1,57, 9. Schnarfová -1,58, 10. Brignoneová (obě It.) -1,79, ...43. Křížová (ČR) -4,40.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 2 závodech): 1. Vonnová 200 b., 2. Hütterová 120, 3. Gutová 116, 4. Tipplerová (Rak.) 100, 5. Schnarfová a N. Fanchiniová obě 79.

Průběžné pořadí SP (po 17 závodech): 1. Gutová 738, 2. Vonnová 700, 3. Hansdotterová (Švéd.) 521, 4. Lösethová (Nor.) 406, 5. Hütterová 394, 6. Rebensburgová (Něm.) 388, ...12. Strachová (ČR) 271, 102. Křížová 6.