Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč | foto: Tomáš Nohejl

Lyžař Řezáč byl třetí v dálkovém běhu Marcialonga

• 0
Stanislav Řezáč obsadil třetí místo v Marcialonze, čtvrtém pokračování seriálu FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. Na trati 70 kilometrů klasickou technikou nestačil český vytrvalec jen na švédské soupeře.

"Závod byl neuvěřitelně těžký a rychlý, rok od roku je to nabitější. Jsem moc spokojený, ze začátku jsem se totiž vůbec nemohl rozjet. Ještě jsem cítil únavu z minulého náročného víkendu," uvedl Řezáč v tiskové zprávě.

Poprvé v sezoně zvítězil třiatřicetiletý Jerry Ahrlin, který ve stopě strávil dvě hodiny, 49 minut a deset vteřin. O 18 sekund pomalejší byl loňský vítěz Oskar Svärd, za kterým Řezáč zaostal přesně o minutu. Startovalo celkem 4915 běžců.

Ahrlin vyhrál Marcialongu potřetí v kariéře. "Vyrazil naplno už na startu a na pátém kiláku už měli náskok. Já se rozjel až někdy okolo 20. kilometru u Canazei," konstatoval český lyžař.

Sedmatřicetiletý Řezáč, který tento závod vyhrál v roce 2005, vylepšil loňské čtvrté místo a na stupně vítězů dosáhl podruhé v sezoně. Třetí byl už na Jizerské padesátce. Celkově je pátý, vede nadále Ital Fabio Santus, který tentokrát získal jen tři body za 28. místo.

Závod žen vyhrála Seraina Bonerová ze Švýcarska, průběžné vedení udržela díky druhému místu Švédka Sandra Hanssonová.

Seriál dálkových závodů bude pokračovat 6. února, kdy je v Německu na programu König Ludwig Lauf na 50 km klasicky.

Marcialonga, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování v Predazzu (Itálie):

70 km klasicky:

Muži: 1. Ahrlin 2:49:10, 2. Svärd (oba Švéd.) -28, 3. Řezáč -1:28.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 4 z 11 závodů): 1. Santus (It.) 223 b., 2. Svärd 190, 3. Ahrlin 181, ...5. Řezáč 142, 28. Šretr 35, 42. Novotný 14, 53. Ročárek 8, 59. Krška (všichni ČR) 4.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 3:15:07, 2. S. Hanssonová -1:19, 3. Nyströmová (obě Švéd.) -1:51.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 4 z 11 závodů): 1. Hanssonová 257, 2. Nyströmová 236, 3. Valbusaová (It.) 185, ...15. Bořutová (ČR) 32.