Parádní reparát. Samková ovládla závod snowboardcrosařek ve Feldbergu

• 18
Po nepovedené sobotě, přišlo parádní zadostiučinění. Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála závod Světového poháru snowboardcrosařek v německém Feldbergu a slaví druhý triumf v sezoně.

Pro druhý triumf v sezoně si dojela i přesto, že ve finále po startu dotahovala ztrátu.

Díky skvělé druhé polovině finálové jízdy však Samková předjela Američanku Lindsey Jacobellisovou, Chloe Trespeuchovou z Francie i nakonec čtvrtou Australanku Belle Brockhoffovou, s níž se přetahuje o vedení v seriálu Světového poháru.

V sobotu ve Feldbergu obsadila Samková osmé místo po pádu v malém finále. V této sezoně má na kontě také zlato ze Solitude, stříbro z Banska a pátou příčku z Montafonu.

Druhý závod SP ve snowboardcrossu ve Feldbergu

Muži: 1. Pullin, 2. Hughes (oba Austr.), 3. Hämmerle (Rak.), ...v kvalifikaci 54. Kubičík, 69. Vintr (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Hämmerle 3100, 2. Visintin (It.) 2970, 3. Vaultier (Fr.) 2450, ...48. Kubičík 92,4, 66. Vintr 44,3.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Jacobellisová (USA), 3. Trespeuchová (Fr.), ...v kvalifikaci 34. Louthanová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Brockhoffová 3700, 2. Samková 3570, 3. Moioliová (It.) 2890, ...26. Hopjáková (ČR) 240.