Nikola Sudová

Nikola Sudová | foto: archiv Nikoly Sudové

Boulařka Sudová dojela v Calgary devátá, průběžně je v SP stále třetí

• 0
Závod Světového poháru v Calgary akrobatické lyžařce Nikole Sudové nevyšel. Česká reprezentantka obsadila v kanadských boulích deváté místo, v průběžném hodnocení seriálu však stále zůstává třetí. Svou suverenitu potvrdila vítězná Američanka Hannah Kearneyová, která v sezoně dosud neprohrála.

Sudová nenavázala na výsledek z Lake Placid, kde v minulém týdnu prohrála jen s oběma zámořskými hvězdami. V kvalifikaci skončila devětadvacetiletá Češka šestá a po první finálové jízdě byla hodnocena ještě o tři místa dál bez šance na čtyřčlenné superfinále.

V něm dosavadní suverénky sezony Kearneyovou, jež dosud neztratila ani bod, a počtvrté za sebou druhou domácí lyžařku Justine Dufourovou-Lapointeovou, tentokrát doplnily Američanka K.C. Oakleyová a Audrey Robichaudová z Kanady.

O dosavadní neporazitelnost nepřišel na domácí trati ani suverén mezi muži Mikael Kingsbury.

SP v akrobatickém lyžování v boulích v Calgary

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 24,30, 2. Cota 23,94, 3. Kashima (oba USA) 5,23.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 13 závodů): 1. Kingsbury 500, 2. Cota 300, 3. Kashima 254.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 24,82, 2. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 23,11, 3. Oakleyová (USA) 22,06, ...9. N. Sudová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 13 závodů): 1. Kearneyová 500, 2.
Dufourová-Lapointeová 320, 3. N. Sudová 223, ...46. Hnyková (ČR) 1.