Biatlonista Vítek dojel ve sprintu desátý

A n t e r s e l v a - Biatlonista Zdeněk Vítek obsadil desáté místo ve sprintu Světového poháru v italské Anterselvě. V běhu na deset kilometrů Vítek, čtvrteční vítěz z dvojnásobné trati, dvakrát minul na střelnici a na vítězného Oleho Einara Björndalena ztratil více než minutu. "Dost mě mrzí, když jsem vleže i vstoje minul poslední ránu. Asi už jsem byl myšlenkami na trati a ztratil koncentraci," řekl závodník. Třiadvacetiletý Vítek má na kontě celkem 76 bodů a v průběžném hodnocení klesl na druhé místo. Do čela se o sedm bodů dostal obhájce loňského titulu Raphael Poiree z Francie, jenž dnes skončil druhý.

Björndalenovi se přitom čtvrteční závod vůbec nevydařil. Přestože byl ve stopě nejrychlejší, nasbíral 12 trestných minut za mizernou střelbu a klesl až na 95. místo. Z českých reprezentantů ještě bodovali patnáctý Tomáš Holubec a devětadvacátý Petr Garabík. Ivan Masařík skončil na 34. místě.

Vítek byl po druhé střelbě na mezičasu patnáctý, ale do cíle dorazil desátý. "S tímto místem ze sprintu jsem docela spokojený," tvrdil v cíli.

Muži - 10 km:
1. O.E. Björndalen (Nor.) 26:03,4 min. (0 trestných okruhů), 2. Poirée (Fr.) -7,8 (1), 3. Fischer (Něm.) -47,9 (0), 4. Rottmann (Rak.) -1:00,6 (0), 5. Andresen (Nor.) -1:04,6 (3), 6. Marguet (Fr.) -1:05,1 (1), 7. Hanevold (Nor.) -1:07,7 (1), 8. Perner (Rak.) -1:09,3 (1), 9. Rostovcev (Rus.) -1:11,0 (1), 10. Vítek (ČR) -1:11,1 (2), ...15. Dostál -1:28,8 (0), 29. Garabík -1:50,2 (2), 34. Masařík -2:00,5 (1), 83. Dostál (všichni ČR) -3:31,3 (4).