Bauer vyhrál závod Světového poháru!

• 21
Lahti - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál závod Světového poháru na 15 km volnou technikou ve finském Lahti. Dosáhl tak svého třetího triumfu v poháru v životě. Druhý Christian Hoffman z Rakouska za ním zaostal o dvanáct vteřin. Třetí skončil italský závodník Thomas Moriggl. V průběžném pořadí SP se Bauer probojoval do první desítky.

V pohodě jedoucí Bauer dnes startovnímu poli dominoval, na žádném mezičasu před sebe nikoho nepustil. Sedmadvacetiletý český reprezentant si tak trochu spravil náladu ze stejné trati na mistrovství světa, kde skončil pátý a těsně mu unikla první velká medaile.

Do bodované třicítky se vešel i druhý český zástupce Jiří Magál, jenž se ztrátou 1:17,5 minuty na svého krajana obsadil osmnáctou příčku.

Bauer se z vítězství ve Světovém poháru radoval podruhé v sezoně, koncem ledna vyhrál skiatlon v Pragelatu. Stejně jako v neděli tam ve stejný den obsadila pozdější mistryně světa Neumannová druhé místo.

Průběžnému pořadí Světového poháru stále vévodí Axel Teichmann, jenž kvůli nachlazení závody ve Finsku vynechal. Druhý Vincent Vittoz z Francie dojel na osmém místě a na vysokého Němce ztrácí 82 bodů.

Výsledky - 15 km volnou technikou:
1. Bauer (ČR) 36:06,2, 2. Hoffmann (Rak.) -12,1, 3. Moriggl (It.) -21,5, 4. Lallukka (Fin.) -26,8, 5. Dementěv (Rus.) -32,2, 6. Zorzi (It.) -43,6, 7. Bajčičák (SR) -43,8, 8. Vittoz (Fr.) - 47,4, 9. Schwienbacher (It.) -56,3, 10. Sommerfeldt (Něm.) -56,9, ...18. Magál (ČR) -1:17,5.

Lukáš Bauer vyhrál závod SP v běhu na lyžích na 15 km volně v Lahti.

Lukáš Bauer (uprostřed) závod Světového poháru na trati 15 kilometrů volnou technikou. V Lahti porazil o dvanáct sekund Christiana Hoffmanna z Rakouska (vlevo), o jednadvacet sekund zpět byl italský běžec Thomas Moriggl (vpravo).