Bauer skončil dvanáctý, zvítězil Angerer

• 5
Val di Fiemme - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v závodu Světového ve Val di Fiemme na 30 kilometrů volnou technikou s hromadným startem dvanácté místo. Za vítězem Tobiasem Angererem z Německa zaostal o víc než sedm vteřin. Druhý skončil Jevgenij Dementěv z Ruska, třetí byl Pietro Piller-Cottrer z Itálie.

Z dalších český reprezentantů se Jiří Magál dostal na dvaadvacátou pozici, Milan Šperl skončil hned za ním. Martin Koukal byl pětatřicátý, Aleš Razým devětapadesátý.

Závod žen vyhrála
Neumannová - více ZDE.

Bauer se po celý průběh držel v popředí startovního pole, ale v rychlém závěru na
nejlepší nestačil a na Angerera ztratil 7,3 vteřiny.

Z početné vedoucí skupiny se necelé dva kilometry před cílem podařilo odjet Pilleru-Cottrerovi a zdálo se, že si před domácím publikem dojede pro vítězství.

Lídr Světového poháru Angerer však v posledním stoupání jeho náskok smazal a v cílové rovince se dostal před něj.

Italský závodník pak neodolal ani náporu dvaadvacetiletého Dementěva a nakonec skončil třetí.

Výsledky - 30 km volně s hromadným startem: 1. Angerer (Něm.) 1:14:49,3, 2. Dementěv (Rus.) -0,3, 3. Piller-Cottrer (It.) -0,6, 4. Jonnier (Fr.) -1,4, 5. Di Centa (It.) -2,0, 6. Södergren (Švéd.) -2,3, 7. Gjerdalen (Nor.) -2,8, 8. Rousselet -3,6, 9. Vittoz (oba Fr.) -4,9, 10. Aasen (Nor.) -5,6, ...12. Bauer -7,3, 22. Magál -19,4, 23. Šperl -28,3, 35. Koukal (všichni ČR) -1:54,4.
Pořadí SP (po 13 z 24 závodů): 1. Angerer 585 b., 2. Hetland (Nor.) 455, 3. Vittoz 382, 4. Lind (Švéd.) 331, 5. Ročev 299, 6. Piller-Cottrer 296, ...11. Bauer 206, 28. Magál 112, 61. Koukal 47, 65. Kožíšek 38, 69. Šperl 37, 107. Jakš 6, 121. Razým (všichni ČR) 3.

Německý běžec na lyžích Tobias Angerer se raduje z vítězství.