Norský běžec na lyžích Martin Johnsrud Sundby v závodě na 15 km klasicky ve...

Norský běžec na lyžích Martin Johnsrud Sundby v závodě na 15 km klasicky ve finské Ruce. | foto: Reuters

Bauer ani Jakš nebodovali, Lillehammer opět patřil norským suverénům

• 6
Čtyři desetiny rozhodly, právě tolik dělilo Lukáše Bauera od dalších bodů ve Světovém poháru běžců na lyžích. V závěrečné etapě minitour v Lillehammeru, klasické patnáctce, doběhl český závodník na 32. místě, Martin Jakš skončil o pět pozic níž. Stejně jako v ženském závodě kralovali domácí závodníci, obsadili prvních pět míst a to první Martin Johnsrud Sundby.

Ve stejném čase vyráželi na trať, Bauer z 33. místa, Jakš o dvě dál. Oba si do stíhačky přinesli odstup 1:24 minuty na norského lídra Krogha. Přestože se pak český tandem pohyboval na hranici bodované třicítky, z rozdělované porce tentokrát žádné neukrojil.

Nejvíc jich bral 30letý vousáč v retrobrýlích, který o svém triumfu a zisku 200 pohárových bodů rozhodl v posledním krutém stoupání, kde urval svého o šest let mladšího kolegu z reprezentace.

Zdálo se, že Krogh se udrží až na horizont, opakované Sundbyho nástupy však jeho odpor zlomily a do cíle dorazil druhý muž s odstupem více 16 sekund. Třetí Röthe Sjur byl pomalejší o dalších 20 sekund. Bauera dělily od vítěze necelé dvě minuty, Jakš ztratil 2:11 minuty.

Aleš Razým uzavíral šestou desítku, reprezentační mladíci Gräf, Knop a Kordač skončili v té deváté.