Rakouský lyžař  Matthias Mayer se raduje z triumfu v superobřím slalomu v...

Rakouský lyžař Matthias Mayer se raduje z triumfu v superobřím slalomu v Kitzbühelu. | foto: Reuters

Rakušan Mayer v Kitzbühelu ukončil Jansrudovu nadvládu v super-G

• 5
Rakouský lyžař Matthias Mayer byl nejrychleší v superobřím slalomu v Kitzbühelu a ukončil tak vítěznou sérii Nora Kjetila Jansruda, který ovládl všechna tři dosavadní super-G v sezoně. Prventsví v podniku Světového poháru se Mayer dočkal po dvou letech. Jediný český zástupce Jan Hudec obsadil 43. příčku.

Mayer porazil o devět setin Christofa Innerhofera z Itálie a před třetím Beautem Feuzem ze Švýcarska měl náskok 0,44 sekundy. Majitel zlaté medaile ze sjezdu na olympiádě v Soči si tak připsal celkově čtvrtý vítězný závod ve Světovém poháru.

Rovněž se postaral o první rakouský triumf v super-G na slavné sjezdovce Hahnenkamm od roku 2009. „Byl to skvělý závod. Je neuvěřitelné být zrovna tady první. Vyhrát v Kitzbühelu je sen každého lyžaře,“ řekl Mayer v rozhovoru pro televizní stanici ORF.

Dosavadní suverén Jansrud se nevešel ani na stupně vítězů. S téměř vteřinovou ztrátou obsadil až devátou příčku. Dál ale vede pořadí disciplíny, ve kterém si Mayer polepšil o osm míst na čtvrtou pozici. V čele celkového SP je Rakušan Marcel Hirscher.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování

Muži - super-G: 1. Mayer (Rak.) 1:11,25, 2. Innerhofer (It.) -0,09, 3. Feuz (Švýc.) -0,44, 4. Kilde (Nor.) -0,46, 5. Franz (Rak.) -0,59, 6. Paris -0,79, 7. Fill (oba It.) -0,84, 8. Ferstl (Něm.) -0,90, 9. Jansrud (Nor.) -0,92, 10. Pinturault (Fr.) -1,02, ...43. Hudec (ČR) -2,94.