Reportáž skončila 2. 8. 2012 11:16

Kalamita na silnicích v ČR

připravují redaktoři iDNES
s využitím asistenční služby pro motoristy ABA,
zpravodajů MF DNES a TVD,
vysílání ČRo1-Radiožurnálu a agentury ČTK

11:16
Online
11:10
Online
1
Online reportáž
21:10
Podle pracovníků Českého hydrometeorologického ústavu v Praze by mělo sněžení na Moravě během noci postupně ustávat. Protrhávání oblačnosti se dá očekávat i v Čechách, především na jihu a severozápadě území. Meterologové předpokládají, že v části země bude v noci mrholit. Teploty by se měly pohybovat kolem nuly. Výraznější oteplení ale očekávají až v následujících dnech.
21:00
Husté sněžení se vpodvečer přesunulo i na Moravu.
20:45
Počasí si již vyžádalo řadu dopravních nehod. Podle asistenční služby ABA jde většinou spíše o lehčí havárie. Ke komlikované nehodě došlo v podvečer na silnici E55 u Nové Vsi, kde uvízl čtyřtunový automobil.
20:20
Na území celé republiky již několik hodin hustě sněží. Silničáři obtížně zvládají upravit alespoň dálnice a silnice prvních tříd. Na úseky nižších kategorií na většině míst zatím sypací vozy vůbec nevyjely.
19:44
Na Liberecku a Jablonecku pokrývá silnice asi deseticentimetrová vrstva rozježděného sněhu
19:35
Na Mladoboleslavsku jsou silnice sjízdné, řidiči by ale měli jezdit pomalu a opatrně. Na Kolínsku jsou podle silničářů vozovky první třídy mokré. Také ostatní silnice jsou průjezdné, ale se zvýšenou opatrností. Sníh stále padá i na Kutnohorsku, kde se na silnicích první a druhé třídy tvoří rozbředlá sněhová vrstva.
19:32
Před 18:00 byly sjízdné všechny silnice na Mělnicku, kde si dnes dopoledne zhoršené počasí vyžádalo řadu dopravních nehod. Při nich dva lidé zemřeli.
19:30
Silnice Středočeského kraje jsou při zvýšené opatrnosti sjízdné, ačkoli v řadě okresů stále sněží a komunikace pokrývá rozbředlá vrstva sněhu.
19:05
Navátá místy až sedmicentimetrová vrstva sněhu způsobila problémy řidičům na Havlíčkobrodsku. Zhruba pět kilometrů od Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu zablokoval havarovaný kamión dopravu. "Řidič Liazky dostal na sněhu smyk a sjel do příkopu. Zhruba na půl hodiny byl v tomto úseku zastaven provoz. Naštěstí nebyl nikdo zraněn," uvedl Zdeněk Blažek z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu. Kromě toho se na silnicích okresu staly další dvě malé dopravní nehody.
18:20
Další havárie se staly na dálnici D8, tentokrát ve směru z Teplic na Prahu. Na jejím 36. kilometru se srazily dva osobní vozy, dálnice je v úseku částečně neprůjezdná. Na jednačtyřicátém kilometru stojí další havarované vozidlo.
18:10
Nehody se nevyhnuly ani dálnici D11 ve směru od Prahy na Hradec Králové. Na pátém kilometru dálnice havaroval jeden osobní automobil, na 10. kilometru dokonce 3 vozy. Po dálnici se dá jet jen se zvýšenou opatrností.
18:00
Husté sněžení způsobilo dnes odpoledne potíže řidičům i silničářům v severnějších okresech Plzeňského kraje. Vozovky se silničářům sice dařilo udržovat sjízdné, avšak s největší opatrností. Nejvíce sněhu napadlo v okrese Plzeň-sever, kde leží na vozovkách druhého a třetího pořadí místy až 15 centimetrů sněhu.
17:45
Množství dopravních nehod a dvě úmrtí již přineslo husté sněžení, které postihlo v odpoledních hodinách Mělnicko. Sněhovou kalamitu musí řešit také policisté a silničáři na Mladoboleslavsku, kde se dosud nehody obešly bez vážnějších zranění.
17:40
V okrese Žďár nad Sázavou padá sypký sníh. Tamní policisté nabádají řidiče, aby jezdili se zvýšenou opatrností.
17:30
Kolem 16 hodiny se policistům podařilo zprovoznit silnici první třídy mezi Ústím nad Labem a Děčínem u obce Povrly, kde se stala nehoda.
17:15
Také silnicie mezi Rumburkem a Svorem, která vede k hraničnímu přechodu Jiříkov na pomezí Polska a Německa, byla po uzavírce přibližně v půl páté otevřena.
17:05
Husté sněžení ztížilo dopravu v hlavním městě. "Všechny vozovky jsou sjízdné, nicméně jsou nebezpečné. Jsou kluzké, protože na nich místy namrzá vyježděný sníh, a to i na hlavních tazích. Řidiči to těžko zvládají," řekla odpoledne policejní mluvčí Iva Knolová. Policisté zhruba do 15:30 zaznamenali na 90 dopravních nehod, které si zatím vyžádaly pouze jedno lehké zranění.
16:55
Mezinárodní trasa E 55 z Dubí na česko-německý hraniční přechod Cínovec, kterou dnes ve 13 hodin policisté kvůli počasí uzavřeli, je opět průjezdná. Více ZDE
15:18
Online
9:18

Testovaci zprava

 • Online #1

  Testovaci zprava / Autor: Helena Weissová, iDNES.cz

9:18

Nepovolená příloha: 1146665207 [application/smil] Testovaci zprava

 • Online #1

  Testovaci zprava / Autor: Helena Weissová, iDNES.cz

9:23

Testovaci zprava

 • Online #1

  Testovaci zprava / Autor: Helena Weissová, iDNES.cz

9:28

Testovaci zprava

 • Online #1

  Testovaci zprava / Autor: Helena Weissová, iDNES.cz