Olomouc - Šaľa

Olomouc - Šaľa - Olomoucká Stuchlová se prodírá obranou Šaľy. | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Úspěch Veselí, jediné narušilo slovenskou vládu

• 3
Praha - Historicky nejlepšího umístění ve společné česko-slovenské soutěži házenkářek dosáhly házenkářky Veselí. Po skončení základní části obsadily v konečném interligovém pořadí stříbrnou příčku za suverénním celkem Michalovců, který obhájil prvenství z předchozího ročníku. Až třetí skončila favorizovaná Šaľa.

V předchozích dvou ročnících interligy házenkářek vystoupily týmy Olomouce a Zlína na třetí pozici. Veselí, které nyní ve dvaadvaceti kolech prohrálo jen tři utkání, dokázalo narušit trvající hegemonii slovenských družstev nejvýrazněji a je rovněž nejžhavějším favoritem v blížící se bitvě o český titul.

Soutěž pokračuje po reprezentační přestávce národními play-off. V Česku se v semifinále utká Veselí se Zlínem a Slavia s Olomoucí. Na Slovensku se Michalovce střetnou se Štartem Bratislava a Šaľa vyzve Banskou Bystricu. Semifinálové série se hrají na tři vítězné duely, vítězové se utkají o mistrovské tituly a poražení o bronzový stupínek. Sestupujícími jsou Bohunice a Bánovce.

Michalovce - Zlín 35:26 (18:12)
Rychlý a bojovný zápas 22. kola mezi Michalovcemi a Zlínem byl 20 minut vyrovnaný, poté převzaly iniciativu domácí hráčky a nakonec rozdílem devíti branek zvítězily. Michalovce po utkání převzaly pohár pro vítěze soutěže a Alžbeta Tóthová navíc cenu pro nejlepší střelkyni interligy: celkem zaznamenala 177 branek.
Nejvíce branek: Školková 7/2, Szöllösiová 7, Kalaninová, Dittelová a Beňušková po 4 - Kysučanová 7/1, Poznarová 5, Budayová a Kovaříková po 4. Rozhodčí: P. Leško, M. Leško. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 750.

Veselí nad Moravou - Bánovce nad Bebravou 38:15 (19:4)
Domácí družstvo bylo od začátku utkání jednoznačně lepší, dařil se mu hlavně rychlý přechod do útoku. Bánovce daly za poločas jen čtyři góly a i dvaadvacátý zápas v sezoně prohrály.
Nejvíce branek: Handlová 7/4, Marková, Nevařilová a Fleková po 6 - Bartová 5, Hrubá 4, Rychtárechová 3/2. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 300.

Bohunice - Písek 27:21 (13:10)
Domácí družstvo předvedlo větší touhu po vítězství a přehrálo jihočeského soupeře hlavně střelecky. Domácí útoky sedmkrát zakončila Pavlovská, v píseckém týmu jí zdatně konkurovala druhá nejlepší střelkyně interligy Keclíková.
Nejvíce branek: Pavlovská 7, Staršichová 5/2, Dorňáková a Kupková po 4/1 - Keclíková 7/2, Pechlátová a Dvořáková po 4. Rozhodčí: Dostál, Smékal. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/2. Vyloučení: 7:6. ČK: Janoušková (Bohunice). Diváci: 120.

Olomouc - Šaĺa 24:21 (12:11)
Olomoucké házenkářky porazily v posledním kole interligy třetí celek tabulky Šaľu 24:21 a i bez zraněné Hejtmánkové potvrdily dobrou formu z poslední doby. Oporou byla opět brankářka Černá, družstvo zahrálo kvalitně v obraně a střelba se dařila Marcišové na pivotu a Hrbkové na střední spojce. Olomouc kromě úvodních minut stále vedla, v druhém poločase dovolila soupeřkám jen vyrovnat na 19:19.
Nejvíce branek: Hrbková 9/3, Marcišová 5, Stuchlová a Kovačíková po 3 - Halasová 5/2, Antalová a Gáborová po 3/1, Váradyová a Púčiková po 3. Rozhodčí: Nováček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 200.

Partizánske - Slavia Praha 26:26 (14:13)
Vyrovnaný a pohledný zápas nerozhodla ani přesná ruka domácí střelkyně Popluhárové, která nastřílela slávistkám deset branek. Pražanky si nakonec ze Slovenska odvezly bod.
Nejvíce branek: Popluhárová 10, H. Janšáková 6, Z. Janšáková 5 - Zachová a Černá po 6, Jonášová 4. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3. Vyloučení: 1:1. Diváci: 200.

Banská Bystrica - Štart Bratislava 29:25 (14:12)
Domácí prohrávaly po deseti minutách s nováčkem z Bratislavy o tři branky, ale ještě do přestávky stihly skóre otočit a po změně stran bez větších problémů výhru udržely.
Nejvíce branek: Szabová 9, M. Kollárová 8, Hajíčková a Polláková po 4 - Kusendová 9, Cicmanová, Vachová a Gorejová po 4. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 600.