Momentka z extraligového zápasu Plzeň - Přerov.

Momentka z extraligového zápasu Plzeň - Přerov. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Trápení plzeňských házenkářů trvá, podlehli také doma Přerovu

• 0
Téměř dva měsíce už házenkáři Talentu M. A. T. Plzeň nepoznali radost z vítězství. Naposledy se jim to povedlo 22. října, kdy zdolali doma Třeboň. Ani neděle to nezměnila. Ve 13. kole Tipgames extraligy podlehli Plzeňané nečekaně Přerovu 28:32.

"Jsme z toho výsledku zklamaní. Je vidět, že už na nás leží psychická deka," povzdechl si Roman Bečvář, střední spojka Talentu.

Měl to být přitom zápas, který Západočechy posune opět na těsný kontakt k elitní šestce tabulky, která si po základní části nejvyšší soutěže zahraje o titul.

V "náhradní" hale Slavie VŠ na Borech, kde se utkání hrálo, domácí začali dobře, v 16. minutě zvyšoval Škvařil na 12:8. Jenže tenhle náskok nestačil. Hned po přestávce totiž hosté šňůrou tří branek otočili na 18:15.

Za stavu 19:19 byl navíc za zahození míče zbytečně vyloučen gólman Motlík, vzápětí za faul i Pich a hosté získali klíčový náskok 24:20. Tři minuty před koncem sice mohl Tonar snížit na rozdíl jediného gólu, ale trefil tyč.

Extraligový podzim Plzeň zakončí v sobotu v Praze s Duklou.