Plzeňský házenkář Petr Vinkelhöfer pálí na branku Dukly Praha.

Plzeňský házenkář Petr Vinkelhöfer pálí na branku Dukly Praha. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňští házenkáři podlehli v předehrávce doma Dukle

• 0
Házenkáři Plzně prohráli v předehrávce 13. kola extraligy v domácí hale s Duklou Praha 24:26 a neuspěli s útokem na první místo v tabulce. Západočeši zůstali o bod druzí za mistrovskou Karvinou, která má navíc dvě utkání k dobru. Dukla teprve podruhé v sezoně dokázala vyhrát dva zápasy ze sebou a patří jí deváté místo.

Plzeňští házenkáři v repríze finále předminulé sezony ani jednou nevedli. První tři góly padly do jejich sítě, a byť se do přestávky drželi v těsném dosahu, otočit skóre nedokázali.

Dukle vyšel i úvod druhého poločasu, kdy si vypracovala až šestigólové vedení (17:11). Pražané za podpory skvělého Tomáše Petržaly v brance zápas kontrolovali a ukončili čtyřzápasovou vítěznou sérii vicemistra i jeho domácí neporazitelnost v sezoně

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HC Dukla Praha 24:26 (10:12)

Branky: 7. M. Tonar, 10. M. Tonar, 17. M. Tonar, 18. Vinkelhöfer, 22. J. Tonar, 23. J. Tonar, 24. Šíra, 28. Stehlík, 32. Stehlík, 41. M. Ivančev, 43. Chmelík, 46. Šindelář, 48. Šafránek, 49. Šindelář, 50. Vinkelhöfer, 54. M. Tonar, 58. Chmelík, 59. M. Tonar, 60. J. Tonar, 60. M. Tonar - 3. Kastner, 4. Šůstek, 5. , 7. Blecha, 11. Kastner, 13. Šůstek, 14. Patzel, 21. Kastner, 23. Šůstek, 24. Patzel, 25. Šůstek, 30. Patzel, 31. Šůstek, 33. Kastner, 36. Blecha, 39. Patzel, 41. Kastner, 43. Patzel, 47. Reichl, 51. Šůstek, 54. Reichl, 57. Patzel, 59. Blecha, 59. Reichl. Rozhodčí: Králíček, Letev. ŽK:3. Stehlík, 8. Šindelář - 4. Šůstek, 9. Hlavatý.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HC Dukla Praha Zavázal, Petržala – Špaček, Zelenka, J. Kalík, Režnický, Šimůnek, Patzel, Reichl, Křístek, Harabiš, Klíma, Syřínek, Hlavatý, Kastner, Šůstek, Blecha.