Pardubice pokračují ve vítězné sérii

Heřmanův Městec - Pardubické házenkářky vyhrály v první lize již potřetí za sebou. Tentokrát si v Heřmanově Městci poradily s juniorkou interligové Olomouce 22:19. „Olomouc byla nejlepším týmem, s nímž jsme dosud hráli,“ poznamenal vedoucí pardubického družstva Petr Bičan.

Domácím hráčkám navíc tentokrát nevyšel vstup do utkání, když v 8. minutě prohrávaly 1:4. Za dalších osm minut však již bylo srovnáno na 5:5. Hanačky v těchto chvílích střelecky držela Kosová, která už nastupuje v mezinárodní ligové soutěži žen.

Ve druhém poločase se pardubický náskok postupně rozplynul a deset minut před koncem svítily na ukazateli skóre dvě devatenáctky. Závěrečnou fázi však sehrály domácí házenkářky skvěle. „Navíc nám nechtěně pomohla právě Kosová, která v klíčovém okamžiku neproměnila sedmičku,“ připomněl Bičan. „Holky znovu prokázaly velkou bojovnost a vůli po vítězství,“ uzavřel.