Ilustrační foto z utkání Zlína (žlutá)

Ilustrační foto z utkání Zlína (žlutá) | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínské házenkářky v Šaľe nepřekvapily. Kouč vinil dlouhou pauzu

• 0
Tušil, že šance jeho družstva na bodový zisk v prvním ostrém zápase nového roku nejsou vysoké. O hře házenkářek Zlína v Šaľe však měl jejich trenér Peter Sabadka úplně jiné představy.

„Dlouhá zápasová přestávka se podepsala na našem výkonu,“ konstatoval Sabadka po porážce 25:31.

Výsledek vypadá pro jeho tým ještě milosrdně.

„V prvním poločase soupeř prostřelil naši obranu dvaceti brankami, a to je příliš mnoho,“ štvalo Sabadku. Svým hráčkám vyčítal statický projev. „Chyběl nám pohyb.“

Poločasová domluva dlouho nepůsobila, v 47. minutě nabobtnalo zlínské manko až na hrozivých jedenáct gólů (28:17). Teprve pak z něho začaly hostující házenkářky ukrajovat.

„Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb, chytili jsme rytmus, ale na kvalitního soupeře to nestačilo,“ uznal Sabadka.

Na jihu Slovenska opět nemohl využít kanonýrku Tóthovou, kterou skolila infekční viróza.

„Přijdou důležitější zápasy,“ naznačoval kouč Zlína už před cestou do Šaľy, že její nasazení není moc pravděpodobné.

Nejbližší možností je nedělní domácí zápas s vedoucími Michalovcemi, proti nimž Sabadkova děvčata uzavřou první půlku základní části mezinárodní soutěže.

„Doma si hráčky věří více,“ doufá Sabadka v překvapení, které by házenkářky Zlína hodně potřebovaly. Po 10 kolech totiž narostla jejich ztráta na play-off na tři body.

Tím nejbližším konkurentem je Veselí nad Moravou, protože Poruba odskočila Zlínu už na čtyři body a má duel k dobru.

„Ale nebude to jen o nás s Veselím,“ připomenul Sabadka, že v těsném závěsu za jeho celkem jsou Písek s Olomoucí.