Házenkářky Mostu zleva Alica Kostelná, Michaela Borovská a Katarina Kostelná ...

Házenkářky Mostu zleva Alica Kostelná, Michaela Borovská a Katarina Kostelná sledují zakončení z Oftedalové z Györu. | foto: ČTK

Mostecké házenkářky zázrak v Györu nezažily a v Lize mistryň končí

• 0
Házenkářky Mostu skončily při své premiérové účasti v Lize mistryň na posledním místě v základní skupině D a po Novém roce budou hrát v Poháru EHF. V závěrečném šestém kole prohrály na palubovce obhájce trofeje a pětinásobného vítěze Györu 29:35.

Česká reprezentantka Jana Knedlíková vstřelila ve vítězném týmu dvě branky.

České mistryně musely po předchozí domácí prohře se slovinským Krimem v Maďarsku bodovat, ale favorizovaný Györ byl nad jejich síly. Úvod sice Mostu vyšel, avšak domácí celek otočil stav na 10:6 a náskok pak už bez větších potíží kontroloval.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Tancoše získaly v Lize mistryň tři body za úvodní výhru ve Slovinsku a domácí remízu se švédským Sävehofem. S Györem doma prohrály o 25 branek, v odvetě dokázaly držet krok. „Most se dnes prezentoval velmi dobrou, chytrou hrou,“ řekl na tiskové konferenci kouč vítězek Gábor Danyi.

Spokojení byli i mostečtí trenéři. „Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Obzvlášť v první půli jsme se soupeřem drželi krok a poločasové skóre 22:18 nám umožnilo pokračovat ve své hře i ve druhé půli. Spokojeni jsme i s tím, že jsme udělali méně technických chyb a padlo dost branek,“ řekl asistent Ondřej Václavek.