Kostelec si udržel vedení v první lize

Praha - Házenkáři Kostelce na Hané vedou tabulku první ligy i po osmém kole. V něm zvítězili nad předposledním Zlínem vysoko 40:21. Z tria jejich pronásledovatelů ztratil body Jičín, který podlehl Brnu. Poslední Vítkovice prohrály v Ostravě o deset bodů, přestože v poločase jí byly vyrovnaným soupeřem.

Jiskra lázně Třeboň - Tatra Kopřivnice 23:24 (10:12)
Třeboň v sobotní předehrávce kopřivnického favorita řádně potrápila a k výhře mu pomohla až řadou neproměněných vyložených šancí.
Nejvíce branek: Klein 9, Juřena 5, Černý 4 - Hanzelka 9, Mojmír Šustala 4, Prepsl 3. Rozhodčí: Pavlát, Vaník. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 400.

Házená Brno - HBC Jičín 25:19 (13:14)
Po vyrovnaném prvním poločase Brňané zlepšili obranu a v druhé půli jim výborně zachytal brankář Komínek. Hosté dali po změně stran jen pět gólů.
Nejvíce branek: Buriánek 6, Havelka 4, Szegény 4/2 - Gebauer 5, Štégl 5/2. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 8:4. Diváci: 200.

SKH Ostrava - Sokol Vítkovice 29:19 (12:11)
Vítkovičtí házenkáři udrželi vyrovnaný stav jen do přestávky, pak už šli domácí jednoznačně za vítězstvím.
Nejvíce branek: Hojník 11, Joanidis 6 - Svoboda 8, Bartošic 4. Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 5:6. Diváci: 200.

Kostelec na Hané - HC Zlín 40:21 (18:10)
Po rozpačitém úvodu potvrdili domácí házenkáři roli favoritů a nakonec nad Zlínem zvítězili propastným rozdílem 19 branek.
Nejvíce branek: Vařák a Kubík po 6, Hradil 5 - Čevora 7, Halčař 5, Novák a Řehák po 3. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/0. Vyloučení: 4:6. Diváci: 400.

Rožnov - Hranice 20:29 (11:16)
Hranice byly od počátku zápasu lepším družstvem. Hned v úvodu získaly náskok, který se posléze ukázal jako rozhodující pro výsledek celého utkání.
Nejvíce branek: Křemek 6, Mičola 4, I. Hrachovec 3 - Valášek 7, Machačík 5, Žižka 4. Rozhodčí: Zdražil, Martiník. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/2. Vyloučení: 10:3, ČK: Ďurajka, Mičola (oba Rožnov). Diváci: 200.

Utkání Louny - Lovosice se hraje 27. listopadu.