Momentka ze zápasu Česko - Švédsko

Momentka ze zápasu Česko - Švédsko | foto: IHF

Juniorští házenkáři si po sérii proher spravili chuť vítězstvím nad Estonskem

• 0
Po sérii pěti porážek dosáhli čeští junioři na házenkářském světovém šampionátu v Egyptě výhry. Estonsko přehráli 38:30 a v pondělí si zahrají o devátou pozici. Střelecky se dařilo Jakubu Hrstkovi a Tomáši Čípovi. Oba nasázeli deset gólů.

Už před začátkem zápasu s Estonskem měli Češi jednou jistotu: play-off jim na juniorském mistrovství unikne. Souboj o čest ale zvládli úspěšně a připsali si první body do tabulky své osmifinálové skupiny.

Češi dokázali brankově odskočit už v první půli. Soupeře nepustili ani jedenkrát do vedení a už v jednadvacáté minutě vedli 17:10. O poločase svítilo na ukazateli skóre 22:16.

Když pak svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka vstoupili do druhého poločasu bilancí 8:2 a ujali se vedení 30:18, nebylo o vítězi pochyb. Hráči z Pobaltí se ještě dokázali přiblížit na šestibrankový rozdíl, v utkání nakonec podlehli 30:38.

K desetigólovým zuberským křídlům Hrstkovi a Čípovi se připojil s osmi trefami Ladislav Brykner. Estonská střelecká hvězda Mait Patrail zůstala na šesti trefách, o gól víc vsítil Hernri Sillaste.

Českým vyzyvatelem v pondělním boji o devátou příčku z juniorskému MS budou Brazilci, kteří ve svém posledním osmifinálovém představení podlehli Německu 29:31.

Česko – Estonsko 38:30 (22:16)

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 10/5, Polášek 1, Mika 4, Krupa 2, Bečvář, Brykner 8, Sliwka 1, Šíra 2, Hubáček, Třeštík, Kotrč, Číp 10 Nejlepší střelci Estonska: Sillaste 7/1, Patrail 6/1, Volt 5. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 5 - 2

Švédsko - Portugalsko 30:23 (12:11)
Dánsko - Slovinsko 30:25 (14:10)