Slávistické házenkářky Eliška Jačková (vlevo) a Jana Knedlíková se radují z...

Slávistické házenkářky Eliška Jačková (vlevo) a Jana Knedlíková se radují z gólu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Házenkářky Slavie v interlize rozstřílely Zlín čtyřiceti brankami

• 0
Házenkářky pražské Slavie rozebraly ve 12. kole interligy Zlín. Doma zvítězily 40:24 a posunuly se na třetí místo tabulky.

Pražanky v neděli večer srazily Zlín téměř na kolena. Naložily jim šestnáctibrankovou porážku, když ve slavistické hale zasvítila čtyřicítka.

Reprezentantky Kutlvašrová a Knedlíková spolu s Rajnohovou a mladičkou reprezentantkou Pokornou od prvních minut budovaly náskok domácího družstva (4:0, 9:5). Už ve 24. minutě vedly domácí házenkářky desetibrankovým rozdílem.

Ve druhém poločase se tempo, jímž Pražanky navyšovaly své vedení, mírně snížilo, ani tehdy však žádná ze zlínských střelkyň nenašla zaručený recept na slavistickou obranu, který by vedl ke korekci vysokého manka.

Naopak zlínská obrana nefungovala příliš dobře, za svá záda pustila spolu s brankářkou Černou čtyřicet úspěšných červenobílých střel a domů tak Zlíňanky odjížděly s porážkou 24:40.