Radost házenkářek Poruby - ilustrační foto

Radost házenkářek Poruby - ilustrační foto | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Poruba rozdrtila házenkářky Nitry, zvítězila o dvacet branek

• 0
Drsný debakl uštědřily házenkářky Poruby slovenskému soupeři z Nitry. České šampionky v předehrávce 5. kola interligy rozdrtily outsidera 42:22 a v neúplné tabulce poskočily na první příčku. Domácím tak vyšla generálka na nedělní premiéru v Poháru EHF proti Astrachani, naopak Nitra se souží a v sezoně dál čeká na premiérovou výhru.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, Nitra se do stavu 9:9 držela. Pak se ale projevily větší zkušenosti i šířka a kvalita kádru ostravského celku a Poruba začala navyšovat svůj náskok. Ve 25. minutě to bylo o šest a poločas skončil rozdílem osmi branek.

Po drobném váhání na začátku druhého dějství se ostravský celek rozjel naplno. Chrenková, Tóthová, Hrbková a Selucká vybudovaly vysoké vedení domácích a domácí kouč točil sestavou. Slovenské hráčky působily odevzdaně a v poslední čtvrtině se utkání už jen dohrávalo.