Házenkářky Veselí a Zlína jsou krok od finále

Veselí nad Moravou - Jediné vítězství dělí házenkářky Veselí nad Moravou od postupu do bojů o český titul. I podruhé porazily v semifinále v domácí hale pražskou Slavii, tentokrát 33:27. Postup po sedmi letech mohou hráčky Veselí slavit již v pátek v pražském Edenu. Také hráčky Zlína uspěly podruhé v souboji s Bohunicemi.

Veselí nad Moravou - Slavia Praha 33:27 (15:12)
Stejně jako v sobotu měla i dnes velký podíl na výhře domácích brankářka Kantůrková. Shodou okolností bývalá hráčka Slavie moravské družstvo několikrát podržela. Po celý zápas si Veselí udržovalo až tříbrankový náskok, který domácí v závěru zvýšily na konečných 33:27.

Nejvíce branek: Kočí 12/6, Roubínková 6, Tomečková 5/1 - Plamínková 8/2, Jonášová 6, Černá 5. Rozhodčí: Renčík, Beňo. Sedmimetrové hody: 9/7 - 5/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 350. Stav série: 2:0.

Zlín - Bohunice 31:26 (18:11)
Ve zlínské odvetě dominovaly znovu domácí hráčky od prvních minut, kdy velmi rychle získaly uklidňující pětibrankový náskok (10. minuta 6:1). Vedení Zlína narůstalo také po přestávce až na rozdíl deseti gólů. V samém závěru dal domácí trenér šanci všem
hráčkám z lavičky, čehož soupeř využil ke zkorigování výsledku.

Nejvíce branek: Poznarová 9/3, Kysučanová 6, Nevařilová, Handlová a Salčáková po 4 - Pavlovská 8/3, Vašková 7/3, Budayová 4. Rozhodčí: Baďura, Dvorský (SR). Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/6. Vyloučení: 7:3. Diváci: 680. Stav série: 2:0.