Dukla Praha: Pavel Pauza, Jan Brabec

Dukla Praha: Pavel Pauza, Jan Brabec - Kouč Dukly Praha uděluje pokyny Janu Brabcovi | foto: Karel Kopáč, MF DNES

Házenkáři Dukly deklasovali Frýdek a vedou extraligu o bod před Plzní

• 1
Ve třináctém kole nejvyšší soutěže házenkářů deklasovala pražská Dukla soupeře z Frýdku-Místku 34:24 a v čele tabulky má jednobodový náskok před Plzní. Ta si s přehledem poradila s Přerovem.

Dukla - Frýdek-Místek 34:24 (18:11)

Vítězství Dukly předznamenal již začátek zápasu. Zatímco hostující celek vstřelil svou první branku až v deváté minutě, na kontě domácích v tu chvíli již bylo gólů šest. Již v průběhu prvního poločasu se tak favorit dostal do vedení 18:11.

Frýdku-Místku se ve druhém poločase podařilo snížit na rozdíl pěti branek 22:17,a le sedm gólů Dukly v řadě přineslo domácím opět do uklidňující vedení 29:17. Nakonec Pražané zvítězili rozdílem deseti branek.

Nejvíce branek: Rams 7, Mráz 5, Landa, Polášek, Lepieš, Škvařil a Lehocký po 4 - Hes 9/2, Štěpánek 5, Meca, Dyba a Holbein po 2. Rozhodčí: Kosmák, Hanák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 95.

Lovosice - Třeboň 32:26 (13:13)

Domácí chtěli svému soupeři oplatit nečekanou porážku ze druhého kola a zároveň již potřebovali bodovat. Z počátku se zdálo, že se jim jejich cíle bez problémů podaří splnit, když ve 20.minutě zvyšoval na 11:6 Kalous.

Nervozita ale Lovosicím svazovala ruce a technických chyb i neproměněných šancí na jejich straně přibývalo. Ty dovolily hostujícímu týmu srovnat na 11:11 a v poločase byl stav nerozhodný 13:13.

Na začátku druhého poločasu se domácím podařilo získat čtyřbrankové vedení, které si dokázali udržovat po většinu druhé půle. V závěrečné desetiminutovce jej o dvě branky navýšili na konečných 32:26.

Nejvíce branek: Brecko 8/1, Šuma 7, Miler 6 - Kotlaba 6/3, Naimann 4,
Mošovský 3/2, Bicek a Šulc po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/5. Vyloučení: 7:6. Diváci: 350.

Jičín - Kopřivnice 28:23 (11:8)

Kopřivnice měla do zápasu lepší vstup a když se domácím podařilo v úvodní desetiminutovce jen jednou skórovat, vedl hostující tým 4:1. Pět branek v řadě ale rychle otočilo skóre ve prospěch Jičína, který již svého soupeře do vedení podruhé nepustil.

K vítězství se domácí přiblížili v začátku druhého poločasu, když prvních deset minut vyhráli poměrem 8:2 a vedli tak 19:10. Kopřivnice ale utkání nevzdala ani za stavu 15:24 a domácí diváci se pak museli až do posledních minut strachovat o vítězství.

Od 17. do 27. minuty Jičín skóroval jen jedinkrát, zatímco hostující celek chytil druhý dech a po další sérii pěti branek snižoval už na 23:25. Závěr zápasu ale vyšel Jičínu, který definitivně zlomil zápas ve svůj prospěch a zvítězil 28:23.

Nejvíce branek: Kraus 6, Chroustovský 5/3, Rychna 5/1, Brykner 5 - Rachač 8, Hanzelka a Opálka po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2. Vyloučení: 6:8. Diváci: 450.

Plzeň - Přerov 32:28 (16:14)

Téměř do samého konce drželi házenkáři nováčka z Přerova vyrovnaný stav s favoritem z Plzně. Domácím se v prvním poločase nepodařilo odskočit soupeři na více jak dvoubrankový rozdíl a stejným rozdílem také Plzeň vedla po jeho skončení.

Ani ve druhé půli se domácím nedařilo soupeře zlomit a získat výraznější náskok, když v 56.minutě vedli jen 28:26. Následující dvě minuty ale přinesly čtyři branky plzeňských házenkářů, kteří získali vedení 32:26. Na to již Přerov nestihl reagovat, ale z Plzně veze příznivý výsledek 28:32.

Nejvíce branek: Linhart 9, Vinkelhöfer 6, Šetlík 5 - Bechný 9/1, Kavka 6, Hubáček 5. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 0 - 2/1. Vyloučení: 6:5. ČK: Šindelář (Plzeň). Diváci: 600.

Hranice - Dvůr Králové 43:26 (20:9)

Hostující nováček se dostal dvakrát z kraje zápasu do vedení 2:1 a 4:2, ale poté již otěže utkání přebral favorit a v 18.minutě tak vedly Hranice 10:5. Svůj náskok navýšily především v poslední desetiminutovce první půle, kdy dokázaly soupeři odskočit na poločasových 20:9. V pohodě pak zápas kontrolovaly a své vedení zvyšovaly na konečných 43:26.

Nejvíce branek: Kovařík 10/2, Brůna 7, Galus 7/2 - Groh 6, Kotík 4, Fiedor 4/2. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 300

Zubří - Karviná 32:24 (19:12)

V tradičně bouřlivé atmosféře se událo utkání dvou velkých rivalů a aspirantů na přední příčky extraligy. Dramatická v něm ale byla pouze první polovina úvodního poločasu, ve které se oba celky střídaly ve vedení do stavu 6:5 pro Zubří.

V dalších minutách se přestalo dařit karvinské ofenzívě, se kterou si obrana Zubří podporovaná výkonem brankáře Maliny dokázala poradit a tak již do přestávky domácí získali sedmibrankové vedení 19:12.
Ani vstup do poločasu druhého se Karviné nevydařil a ve 38.minutě prohrávala o devět branek 14:23. Pěti góly v řadě pak hostující celek dokázal zkorigovat na nadějných 19:23, ale další branková série Zubří vrátila domácím klid a pohodu. Zubří utkání kontrolovalo do samého konce a připsalo si další dva body za vítězství 32:24.

Nejvíce branek: Stržínek 11/5, Mika 7, J. Hrstka 4 - Mrozek 8/4, Pavlíček, Petrovský a Zdráhala po 3. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 6/5 - 7/5. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1000.