Házenkář Nikola Sekulič z Nového Veselí (v modrém) pálí na plzeňskou branku.

Házenkář Nikola Sekulič z Nového Veselí (v modrém) pálí na plzeňskou branku. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Házenkářští mistři z Plzně remizovali s nováčkem z Nového Veselí

• 0
Úřadující házenkářští šampioni ztratili bod na hřišti nováčka, Plzeň remizovala v Novém Veselí 29:29. Jinak v 16. kole extraligy největší favorité vítězili: vedoucí Zubří doma porazilo Hranice 33:20, druhé Lovosice neměly větší problémy v Litovli, kde vyhrály 39:28. A třetí Dukla doma zdolala Frýdek-Místek 28:21.

Plzeň v hale nováčka ještě v poločase prohrávala o tři góly, pak vedla, ale v předposlední minutě vyrovnal ze sedmičky Jakub Štěrba.

Výhru se na stranu hostů snažil strhnout Milan Škvařil, ale v hektickém závěru už se střelecky neprosadil.

„Určitě je to pro nás dnes ztráta bodu, ale bohužel kromě začátku jsme tahali za kratší konec. V poločase jsme vysunuli více obranu, jenže do vítězného konce jsme zápas nedotáhli,“ litoval v rozhovoru pro Českou televizi Jan Blecha, s osmi góly nejlepší střelec Plzně v zápase s Novým Veselím.

Oslabení Západočeši ve středu přivítají v dohrávce 15. kola lídra soutěže Zubří.