Plzeňský házenkář Jakub Škvařil střílí na branku Litovle.

Plzeňský házenkář Jakub Škvařil střílí na branku Litovle. | foto: Martin Polívka, MAFRA

Plzeňští házenkáři stráví Vánoce na čele s dvoubodovým náskokem

• 0
Házenkáři mistrovské Plzně stráví Vánoce a následnou reprezentační přestávku v čele extraligy s dvoubodovým náskokem na nejbližší pronásledovatele Zubří a Duklu. V dohrávce 16. kola s týmem z opačného pólu tabulky Litovlí splnili roli jasného favorita a zvítězili 29:22.

„Úvod se nám hodně povedl, ale pak jsme prostřídali a třemi rychlými brankami vrátili Litovel do zápasu. Ve druhém poločase jsme neproměnili šance, nepodařilo se nám urvat větší náskok a získat dostatečný klid,“ řekl plzeňský trenér Martin Šetlík.

Plzeň se mohla spolehnout i na další gólový příděl kanonýra Milana Škvařila, jehož start byl kvůli naražené hrudní kosti ohrožen.

Litovli ale dal sedm branek, stejný počet gólů včetně dvou sedmiček nasbíral Michal Tonar. Atmosféru zápasu mezi lídrem a předposledním celkem tabulky vytvořilo 1240 diváků.

Další kolo extraligy je na programu až 7. a 8. února po mistrovství věta v Kataru.

Extraliga házenkářů - 16. kolo

Plzeň - Litovel 29:22 (15:9)
Nejvíce branek:
M. Škvařil 7, Tonar 7/2, Šindelář 5 - Konšel 9/3, Mičola, Dolák a Juříček všichni 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 5:8. ČK: 58. Dolák (Litovel). Diváci: 1 240.