Bardějov vstoupil do interligy debaklem

Prešov - Nepovedený vstup do interligy mají za sebou házenkáři Bardejova. Duel prvního kola s Frýdkem-Místkem byl odložen, a tak poprvé nastoupili až ve druhém kole v hale Prešova. A v utkání utrpěli debakl, obhájce trofeje si s chutí zastřílel a vyhrál vysoko 35:19.

Prešov - Bardejov 35:19 (21:9)
Obhájce titulu si opět s chutí zastřílel, v prvním kole ale dal ještě o dvě branky víc Brnu.
Nejvíce branek: Tumidalský 7, Antl 7/3, Huňady a Čorej 5 - Jenčík 5, Buzinkay 5/1, Krok 4/1. Rozhodčí: Šubák, Vydra. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/2. Vyloučení: 2:2. ČK: Šimíček (Bardejov). Diváci: 550.

Sečovce - Nové Zámky 26:27 (15:11)
Házenkáři Sevčovců prohráli ve druhém kole interligy doma s Novými Zámky 26:27. Ve 35. minutě ještě domácí vyhrávali 18:13, ale poté kvůli množství chyb přišli o vítězství.
Nejvíce branek: Kučera 9, Korytko 5, Nagy 4 - Mojzes 7, Galla 6, Braško a Straňovský po 5. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/0. Vyloučení: 5:7. Diváci: 350.

Bratislava - Brno 27:24 (16:13)
V bojovném, ale přitom průměrném zápase byl stav ke konci skoro vyrovnaný (24:22). Hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, v bojovném závěru však domácí strhli vítězství na svou stranu.
Nejvíce branek: Kozák 7/3, Karhai 5, Nižnan a Petro po 4 - Motl a Dostalík po 5, Vtípil a Hastur po 4. Rozhodčí: Nagy, Rondoš. Sedmimetrové hody: 4:4 - 2:1. Vyloučení: 3:4. ČK: Piskač (Brno) za tři vyloučení. Diváci: 250.

Považská Bystrica - Hranice 36:14 (18:6)
Házenkáři Považské Bystrice byli v zápase druhého kola interligy s Hranicemi k nezastavení a málem pokořili magickou čtyřicetibrankovou metu. Rychle se tak oklepali z debaklu v minulém kole, v němž prohráli s českým mistrem z Karviné podobně jednoznačně 11:30.

Hosté sice ještě v 6. minutě vedli 2:1, ale pak Bystričané spustili střeleckou smršť, která neustala ani tehdy, když ve druhém poločase nastoupili na palubovku náhradníci.
Nejvíce branek: Mažár a Tůma po 8, Trabelssie a Opoldík po 4 - Bergendi 4/1, L. Veřmiřovský, Pernička a Bláha po 2. Rozhodčí: Leško M., Leško P. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 5:8. ČK: Zaťko - L. Veřmiřovský. Diváci: 400.

HCB Karviná - Dukla Praha 28:23 (13:11)
V souboji dvou nejlepších českých týmů vyhráli zaslouženě domácí o pět gólů. Ti měli výborného Puteru v brance a kanonýra Horáka, jenž nastřílel osm branek.
Nejvíce branek: Horák 8, Mrózek a Sobol po 4, - Větrovec 12/4, Král 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 0 - 4/4. Vyloučení: 4 : 7. Diváků: 800.

Kostelec na Hané - Zubří 31:34 (10:17)
Domácí se v prvním poločase dopustili velkého množství technických chyb a hosté si tak vytvořili dostatečný sedmibrankový náskok, který už po změně stran nepustili.
Nejvíce branek: Veselý 10/4, Chripák, Kovařík, Šulc po 5 - Řezníček 9, Titkov 5/5, Kiriljuk, Spuchlák, Hrstka, Říha po 4. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/5. Vyloučení: 4/1 - 7/1. Diváci: 500.

Frýdek-Místek - Košice 24:23 (11:9)
Utkání nezastihlo domácí tým v pohodě, jejich premiéru v ročníku komplikovalo množství chyb. Za celý zápas si nedokázali vypracovat rozhodující náskok a jejich nejtěsnější výhra se zrodila až v samotném závěru.
Nejvíce branek: Sklenák 7, Krahulík 4, Lančí 3 - J. Kolesár 5, Farkašovský a Justus 5/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 380.