Justin Rose

Justin Rose | foto: AP

Rose čekal přes rok na golfový titul, teď má dva během osmi dnů

• 0
Olympijský vítěz Justin Rose týden po triumfu na turnaji v Šanghaji získal další golfovou trofej. Sedmatřicetiletý Angličan vyhrál v Beleku Turkish Open na úvod finálové série European Tour. Po čtyřech soutěžních kolech zvítězil díky birdie na poslední jamce o jednu ránu před Jihoafričanem Dylanem Frittellim a Nicolasem Colsaertsem z Belgie.

Šestý hráč světového žebříčku Rose minulou neděli ovládl v Číně turnaj World Golf Championship, což bylo jeho první vítězství od zisku zlaté medaile v Riu de Janeiro. „Tohle je mimořádně sladké. To máte jako s autobusem. Věky čekáte na jeden a ony pak přijedou dva najednou,“ řekl Rose, vítěz US Open z roku 2013.

V Turecku za desátý triumf na evropském okruhu získal prémii 985.495 eur, během osmi dnů tím pádem rozšířil své konto o 2,4 milionu eur (61,5 milionu korun). Zároveň v boji o celkový triumf na European Tour snížil na druhém místě celoročního pořadí na minimum náskok vedoucího krajana Tommyho Fleetwooda.

V příštím týdnu bude závěrečná série pokračovat v jihoafrickém Sun City. Tam ale Rose se startem nepočítá a hrát chce až o další týden později při vyvrcholení sezony v Dubaji.