Michael Schumacher zdraví diváky poté, co ovládl kvalifikaci na Velkou cenu

Michael Schumacher zdraví diváky poté, co ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Monaka. Do závodu však kvůli trestu odstartuje až z šestého místa. | foto: Reuters

Vyhraje závod formule 1 v Kanadě Schumacher? Čísla ho favorizují

• 8
Šest závodů sezony formule 1 má šest různých vítězů. Kdo vyhraje ten sedmý? Proč ne Michael Schumacher. Německý jezdec Mercedesu je sedminásobným mistrem světa, kanadskou Grand Prix rovněž vyhrál jako jediný sedmkrát a na svém mercedesu vozí číslo sedm.

A pokud by skutečně třiačtyřicetiletý pilot v Kanadě v neděli vyhrál, byl by nejspíš v sedmém nebi, neboť od předloňského návratu do MS ještě nestál ani na stupních vítězů.

Letos má na kontě pouze dva body, na druhou stranu v minulé Grand Prix v Monaku při vítězství v kvalifikaci ukázal, že stále umí a že jeho auto je konkurenceschopné. Loni v Kanadě skončil Schumacher jen těsně pod stupni vítězů.

Charakteristika okruhu v Montrealu, dějiště sedmého závodu sezony F1:

Délka okruhu: 4,361 km.
Délka závodu: 70 kol = 305,270 km.
Nejvíce vítězství: Michael Schumacher (Něm.) 7; Ferrari 10
Nejvíce pole position: Michael Schumacher 6; McLaren 8
Nejrychlejší kolo v závodu: Rubens Barrichello (Braz./Ferrari), 2004: 1:13,622.
Nejrychlejší kolo v kvalifikaci: Ralf Schumacher (Něm./Williams), 2004: 1:12,275.

2011 - Jenson Button (Brit./McLaren)

"Závod v Montrealu je vždy dramatický. A já vím, že mi sedí a bude sedět i našemu autu, které právě na takové trati podává daleko lepší výkony," prohlásil Schumacher.

Pokud by vyhrál v Kanadě kvalifikaci, bylo by to na této trati posedmé. V průběžném hodnocení MS je až osmnáctý 74 bodů za vedoucím Španělem Fernandem Alonsem z Ferrari. Schumacherův stájový kolega Nico Rosberg, vítěz dubnového závodu v Číně, má bodů 59.

"Michael (Schumacher) měl letos zatím dost často technické problémy a naší prioritou pro Velkou cenu Kanady je připravit mu vůz, který bude skvěle fungovat celý víkend," prohlásil viceprezident Mercedesu Norbert Haug. "Jak jsme viděli v kvalifikaci v Monaku, je to možné. Michael má na to, aby se bil o stupně vítězů a možná i o vítězství," věří.

V Montrealu se každoročně dočkají fanoušci nějakého překvapení, loni to byl například nejdelší závod v historii. Velkou cenu totiž přerušil silný déšť a do cíle se první pilot dostal po více než čtyřech hodinách.

Na první letošní vítězství by mohl zaútočit i Lewis Hamilton z McLarenu, který v Montrealu vyhrál svou první Velkou cenu v roce 2007 a třikrát byl nejrychlejší v kvalifikaci.

"Tohle je výjimečná sezona a já nechci hrát druhé housle," prohlásil bývalý mistr světa. "I když se nám v dosavadním průběhu tolik nedaří, jsem si jist, že uděláme maximum, abychom bojovali o vítězství. A to co nevidět přijde," věří dvojnásobný vítěz závodu v Montrealu. Jeho stájový kolega Brit Jenson Button vyhrál v Kanadě loni.