Vítkovice prohrály, přesto mají v čele náskok

Praha - V nedělní dohrávce 7. kola extraligy sice florbalisté vedoucích Vítkovic prohráli na hřišti Bulldogs Brno 3:7, i přesto se však udrželi v čele tabulky s tříbodovým náskokem před druhým Tatranem Střešovice. Florbalisté Tatranu totiž v duelu 8. kola podlehli doma Havířovu 2:3, i když po dvou třetinách vedli 2:0.

Vítkovice po vyrovnané úvodní části v Brně inkasovaly v druhém dějství tři branky a domácí Bulldogs po druhé trefě Jana Valčíka vedli v 47. minutě už 5:1. Marek Mimra sice dvěma góly zkorigoval stav, ale poslední slovo měli brněnští Zdeněk Drápal a Libor Schneider, který se trefil v utkání také dvakrát.

Střešovický Tatran dostal do vedení v 18. minutě Michal Jedlička a po polovině utkání zvýšil hrající asistent trenéra Miroslav Hanzlík. Hned v první minutě závěrečného dějství ale zahájil obrat havířovský Ondřej Kowal. V 46. minutě pak během 34 sekund otočili výsledek Jaroslav Berka a Jiří Krečmer.

Úřadující vicemistr FBC Ostrava měl snadné sousto v podobě nováčka Sokola Královské Vinohrady. O vítězství 6:1 rozhodl už v úvodní třetině, kterou vyhrál 4:0. Ostravské Pepino se díky třetímu vítězství v sezoně posunulo na osmé místo, Vinohrady zůstávají bez bodu poslední.

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v dohrávce 2. kola Pardubice 7:4 a vyhráli pátý z šesti zápasů v sezoně. Pěti body za tři branky a dvě asistence se postaral o tříbodový zisk Středočechů Petr Novotný, Pardubicím naopak hattrick Karla Brychty k bodům nepomohl.

Výsledky:
8. kolo:
Tatran Střešovice - Torpedo Havířov 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
18. Jedlička, 33. Hanzlík - 41. Kowal, 46. Berka, 46. Krečmer.

FBC Ostrava - Sokol Královské Vinohrady 6:1 (4:0, 0:1, 2:0)
Branky: 8. Charizán, 12. Tomica, 20. Lukeš, 20. Daniš, 45. Polášek, 59. Koňařík - 30. Veselý.