FLORBALOVÝ ČERT. Černé kudrnaté vlasy, zarostlá tvář, emotivní gesta. I to je...

FLORBALOVÝ ČERT. Černé kudrnaté vlasy, zarostlá tvář, emotivní gesta. I to je Jiří Curney. | foto: Štěpán Tomš

Mladá Boleslav těsně vyhrála na Spartě a vede o pět bodů

• 0
Mladoboleslavští florbalisté vyhráli ve 14. kole superligy po obratu na hřišti třetí Sparty 5:4 a vedou o pět bodů před druhým Chodovem. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci zazářil v dresu vítězů Jiří Curney. Lídr tabulky v 56. minutě prohrával 3:4, výsledek ale obrátili Curney a Jan Natov.

„Bylo to naše čtvrté utkání v osmi dnech a já jsem hrozně rád, že jsme se dovedli koncentrovat celých šedesát minut. Kluci si dneska vítězství určitě zasloužili. Bylo to fér utkání, které bylo plné emocí a dosahovalo kvalit play off,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

„Předvedli jsme výkon na vysoké úrovni a po drtivou většinu zápasu jsme hráli přesně podle našeho zadání. Bohužel koncovku jsme nezvládli takticky a to nás stálo tři body, které si teď budeme muset nemilosrdně vzít v dalším utkání,“ uvedl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Tipsport superliga florbalistů

14. kolo

Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
Branky: 17. a 32. Kolstrunk, 28. Čermák, 51. Pruner - 15., 49. z tr. střílení a 56. Curney, 5. Tokoš, 57. Natov.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 6:9 (1:3, 2:2, 3:4)
Branky: 9. a 58. Šindelář, 28. Jan Kolísko, 30. Josef Novák, 48. Jakub Kolísko, 59. Pánek - 38., 43., 45., 55. a 60. Hájek, 5. Besta, 7. Řezanina, 9. Bräuer, 27. Jan Šebesta,

FBŠ Bohemians - FBC Česká Lípa 7:3 (2:1, 1:2, 4:0)
Branky: 10. a 60. Buršík, 37. a 47. F. Forman, 17. Čihák, 59. Šárka, 60. Cabejšek - 11. Štěrba, 27. Tichý z tr. střílení, 40. Karel.

Panthers Otrokovice - FBC Ostrava 8:3 (0:0, 3:1, 5:2)
Branky: 21. a 43. Kvapil, 49. a 58. Gál, 23. Koláčný, 39. Pešat, 45. Vykopal, 60. Hrabal - 33. J. Bauer, 48. Klimscha, 48. Stejskal.