Momentka z utkání mezi Chodovem a FbŠ Bohemians.

Momentka z utkání mezi Chodovem a FbŠ Bohemians. | foto: Český florbal

Florbalisté Chodova vyhráli pod širým nebem nad Bohemians

• 0
Florbalisté mistrovského Chodova vyhráli v utkání 3. kola superligy v duelu pod širým nebem na pražské Štvanici nad domácími Bohemians 4:2 a drží v novém ročníku neporazitelnost. Dvěma góly pomohl k úspěchu Chodova před 1424 diváky útočník Marek Matejčík.

Druhý ročník Open Air na centrálním kurtu na Štvanici díky počasí bez deště na rozdíl od loňské premiéry vyšel. Loni bylo utkání mezi stejnými soupeři na Štvanici kvůli nepřízni počasí několikrát přerušeno a nakonec v 38. minutě za stavu 5:2 pro Chodov ukončeno. Duel se pak opakoval na konci října v hale a Chodov vyhrál 8:5.

V nedělním duelu Bohemians vedli díky Kielerově trefě z 18. minuty, ale 50 sekund před první pauzou vyrovnal Matejčík, který ve 44. minutě také otočil stav. Náskok hostů ještě zvýšili Strachota s Ondruškem a porážku Bohemians v závěru už jen snížil David Šimek.

„Bylo to pěkné utkání, které se muselo divákům líbit. Ti vytvořili výbornou atmosféru, která kluky hnala za vítězstvím, ale to se dnes nepovedlo. Ale nic se neděje a jedeme dál,“ řekl trenér Bohemians Michal Jedlička webu Českého florbalu.

„Dnes jsme hráli výborně do obrany, do útoku to tak slavné nebylo, ale dokázali jsme využít vhodné momenty ke skórování. Jsem rád, že se dohrálo, a děkuji Bohemce za skvělý zážitek,“ uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Stejně jako loni se hrál na Štvanici i duel stejných soupeřů extraligy žen. Před rokem vyhrály hráčky Bohemians 7:6 v prodloužení, letos se před 643 diváky po výhře 6:3 radoval Chodov.

V čele superligy se drží florbalisté Pardubic, kteří porazili nováčka Českou Lípu 7:5 a mají na kontě plný počet 12 bodů. Čtyři body ztrácejí druhé Vítkovice a třetí Chodov, které mají ještě zápas k dobru.

Superliga florbalistů

Dohrávka 2. kola:
Liberec - Střešovice 5:6 v prodl. (2:1, 2:1, 1:3 - 0:1)
17. a 35. Valeš, 12. P. Ferdan, 36. Salát, 56. L. Veselý - 18. a 54. Slavík, 32. a 54. Gašparík, 59. Meliš, 62. Vítovec.

3. kolo:
Bohemians - Chodov 2:4 (1:1, 0:0, 1:3) -
hráno na Štvanici pod širým nebem
Branky: 18. Kieler, 58. D. Šimek - 20. a 44. Matejčík, 48. Strachota, 52. Ondrušek.

Pardubice - Česká Lípa 7:5 (3:2, 3:3, 1:0)
7. Janeček, 9. Teichman, 11. Petr, 24. P. Pakosta, 29. Dlesk, 36. Kourek, 43. Krigovský - 10. a 38. Dzierža, 10. Břiška, 33. Kadlec, 40. Štěrba.

Sparta - Znojmo 9:5 (1:1, 3:2, 5:2)
13. a 46. Svatoš, 39. a 48. Ujhelyi, 23. Zeman, 36. Marvánek, 54. Košir, 58. Kalaš, 59. Pruner - 9. a 56. Číhal, 29. a 55. Fridrich, 34. J. Procházka.