Liberečtí florbalisté slaví gól do sítě Pardubic. | foto: Český florbal

Liberečtí florbalisté vyzráli na Pardubice, Kroupa se trefil čtyřikrát

• 0
Florbalisté Liberce porazili ve 4. kole superligy Pardubice 7:3 a získali první body v sezoně. Čtyřmi góly se na výhře nováčka podílel útočník Daniel Kroupa. Otrokovice vyhrály nad Spartou rovněž 7:3, když dokázaly v 50. minutě vstřelit během 38 vteřin tři braky a získaly rozhodující náskok 5:2.

Liberec, který se vrátil po roce do nejvyšší soutěže, díky vítězství opustil poslední místo. Spadla na něj Sparta a bez bodu jsou i jedenácté Pardubice. „Konečně to bylo utkání bez našich nevynucených chyb. Vítězství jsme si bojovností, trpělivostí a produktivitou zasloužili,“ řekl trenér Liberce Zdeněk Skružný.

Otrokovice gólovou smrští v polovině třetí třetiny zlomily odpor Sparty. Brankáře Martina Beneše překonali v rychlém sledu Martin Szweda, Pavel Jurčík a Martin Krchňáček. Mohly si tak užívat druhou výhru v ročníku.