Po vyrovnané třetině Češi odpadli

• 2
Curych - Tragická druhá třetina. Čeští florbalisté na turnaji Euro Floorball Tour v Curychu hráli s Finskem po úvodní části smírně 3:3, jenže po přestávce odpadli a inkasovali hned pět gólů. V posledním utkání nakonec podlehli 4:8. V tabulce jsou třetí s jedním bodem díky lepšímu skóre, než má poslední Švýcarsko.

Šesti góly se podílel na výhře Finska Tero Tiitu, tři asistence si připsal Mika Kohonen, který se zapsal do historie 102. reprezentačním startem. Překonal tak světový rekord svého krajana Jariho Pekky Lehtonena.

Skóre utkání otevřel v 9. minutě Tiitu, Češi otočili stav díky trefám Cepka a Ostřanského, ale z jediného vedení v utkání se těšili jen 145 vteřin. Brzy totiž vyrovnal opět Tiitu a Finům vrátil vedení Forsten. V závěru úvodního dějství sice ještě srovnal stav Skalík, ale druhá třetina zcela patřila Suomi.

Tiitu nejdříve mezi 25. a 29. minutou přidal další tři branky, vzápětí se prosadil i Nyman a své střelecké galapředstavení zakončil Tiitu v 32. minutě. Českému týmu se podařilo zkorigovat výsledek v závěru, kdy se trefil obránce Jakůbek.

"Naše zápasy v Göteborgu byly všechny podobné. Měli jsme výborný začátek, ale když už to vypadalo, že bychom mohli uhrát dobrý výsledek, jsme se vytratili a soupeř rozhodl," řekl trenér Zdeněk Skružný.

Doufá, že v další přípravě na prosincové mistrovství světa v Ostravě a Praze se podaří jeho týmu vylepšit defenzivní práci. "Soustředili jsme se teď v tréninku především na zakládání útoku a na defenzivě budeme teprve více pracovat. Doufám, že se zlepší," dodal český kouč.

Česko - Finsko 4:8 (3:3, 0:5, 1:0)
12. Cepek (Marek Soukup), 13. Ostřanský (Sladký), 19. Skalík (Ostřanský), 58. Jakůbek (Pavel Kožušník) - 9. Tiitu (Koskelainen), 16. Tiitu (Mika Kohonen), 16. Forsten (Savolainen), 25. Tiitu (Mika Kohonen), 28. Tiitu (Manner), 29. Tiitu (Mika Kohonen), 30. Nyman (Vänttinen), 32. Tiitu (Manner). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1105.

Švýcarsko - Švédsko 1:7 (0:0, 0:3, 1:4).