Florbalisté Střešovic se vrátili do čela ligy

Praha - Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice se díky vítězství v dnešním 9. kole extraligy nad Future 4:3 vrátili do čela tabulky. Stejný počet 19 bodů mají na kontě i druhá Mladá Boleslav a třetí Vítkovice, které dnes podlehly právě na hřišti mladoboleslavského Sokolu 1:4.

Střešovice vedly v pražském derby nad Future po dvou trefách Švéda Johana von der Pahlena a také gólech Milana Fridricha a Michala Jedličky v úvodu závěrečné třetiny již 4:1, ale nakonec se strachovaly o vítězství. Svou druhou branku v utkání snížil Daniel Šebek a v 53. minutě se trefil ještě Michal Soukup, ale pak už se na stavu nic nezměnilo.

Mladá Boleslav rozhodla po bezbrankové úvodní části třemi góly v druhém dějství, kdy dvakrát skóroval Aleš Tůma a jednou Jiří Bouška. Vítkovický Lukáš Hrubý sice necelých deset minut před koncem korigoval stav, ale v 57. minutě definitivně pojistil výhru Jiří Bouška.

Po prvním bodu v sezoně sahal nováček Sokol Královské Vinohrady, který v domácím duelu s Pardubicemi dokázal smazat i čtyřbrankovou ztrátu, ale nakonec prohrál po brance Martina Zozuláka 64 sekund před koncem 6:7. Pražanům tak nepomohl ani obrat z 1:5 na 6:5.

Úřadující vicemistr FBC Ostrava pokračuje v nevydařených výsledcích a po porážce s Bulldogs Brno 5:6 má na desátém místě z devíti zápasů na kontě šest porážek a pouhé tři výhry. Brno se posunulo na pátou pozici jen o dva body za vedoucí trio. Chodov díky vítězství nad Libercem 6:4 poskočil z předposledního na osmé místo, zatímco Severočeši klesli na třináctou pozici.

Výsledky - 9. kolo:
Sokol Mladá Boleslav - 1. SC SSK Vítkovice 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 30. a 57. J. Bouška, 22. a 36. Tůma - 51. Hrubý.

Sokol Královské Vinohrady - Pardubice 6:7 (1:3, 2:2, 3:2)
32. a 51. Veselý, 4. a 46. Svoboda, 40. Noha, 43. Řeřicha - 16. a 55. Brychta, 24. a 59. Zozulák, 7. Drašar, 12. Trojan, 26. Cibere.

Tatran Střešovice - SSK Future 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
23. a 41. Von der Pahlen, 9. Fridrich, 28. Jedlička - 28. a 52. D. Šebek, 53. Michal Soukup.

FBC Ostrava - Bulldogs Brno 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Branky: 18. a 23. Tomica, 26. Skácel, 37. Daniš, 59. Chrápek - 11. a 17. Koutný, 21. M. Kadlec, 32. Babka, 37. Valčík, 55. Schneider.

JM Chodov - FBC Liberec 6:4 (4:1, 1:0, 1:3)
Branky: 4. a 8. Klauda, 19. a 38. Schwan, 10. Flousek, 51. Culka - 10. Nesměrák, 55. Havrda, 55. Žilka, 56. Slaný.

1. Střešovice 8 6 0 0 1 1 46:24 19
2. Mladá Boleslav 8 5 2 0 0 1 44:28 19
3. Vítkovice 9 6 0 1 0 2 41:26 19
4. Havířov 9 6 0 0 0 3 45:39 18
5. Brno 8 5 1 0 0 2 47:33 17
6. SSK Future 9 5 0 0 0 4 51:34 15
7. FbŠ Bohemians 9 4 0 0 2 3 39:44 14
8. JM Chodov 9 3 0 0 0 6 42:48 9