Momentka z utkání českých florbalistů se Švýcarskem (ilustrační foto)

Momentka z utkání českých florbalistů se Švýcarskem (ilustrační foto) | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Florbalisté sestřelili Švýcary a na turnaji ve Švédsku skončili třetí

• 0
Závěrečný duel Euro Floorball Tour ve finské Hämeenlinně českým florbalistům vyšel. Švýcarsko porazili svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného hladce 5:0 a v generálce na prosincové mistrovství světa v Göteborgu obsadili konečné třetí místo.

Český celek, jehož konečná nominace na šampionát se musí uzavřít do 20. listopadu, si spravil chuť po porážkách s Finskem (6:9) a se Švédskem (2:7). Ve čtvrté minutě otevřel skóre obránce Suchánek a za osm minut zvýšil Ondrušek.

Náskok pojistili Češi na konci druhé třetiny, kdy se prosadil nejdříve Curney a potom překonal Hitze z trestného střílení Zozulák. V závěrečném dějství Švýcaři neproměnili ani přesilovku a skóre uzavřel ve 48. minutě Tomašík. O čisté konto se v české brance podělili Rytych a Barák.

„Dneska jsme odehráli výborný zápas. Skvěle jsme bránili, dařilo se nám i proměňovat šance. První dvě třetiny jsme Švýcary skoro k ničemu nepustili. Bohužel jsme ve třetí třetině trochu polevili, ale nakonec jsme si to v klidu pohlídali,“ řekl útočník Jiří Curney.

Euro Floorball Tour mužů v Hämeenlinně

ČR - Švýcarsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Suchánek, 12. Ondrušek (Curney), 39. Curney (Deutsch), 40. Zozulák z trestného střílení, 48. Tomašík (Sladký). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 148.

Další utkání: Finsko - Švédsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2).