Momentka z duelu florbalistů Chodova (bílá) a Vítkovic

Momentka z duelu florbalistů Chodova (bílá) a Vítkovic | foto: Český florbal

Suverénní Boleslav dala osm gólů, Chodov prohrál s Vítkovicemi

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 18. kole superligy na hřišti FBC Ostrava vysoko 8:0 a vedou tabulku o 11 bodů před druhým Chodovem, který prohrál s Vítkovicemi 8:9 v prodloužení. Hattrickem se podílel na vítězství Středočechů útočník Radek Krajcigr, brankář Lukáš Bauer udržel podruhé v sezoně čisté konto.

„Z naší strany to byl velice zodpovědný výkon. Téměř celý zápas jsme měli míček na svých hokejkách a trpělivě dobývali soupeřovu obranu, což se nám nakonec podařilo,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Šesté místo si upevnily Otrokovice, které vyhrály v Pardubicích 3:2 v prodloužení.

Čtyři kola do konce, druhý Chodov ztrácí jedenáct bodů

Výhru čtvrtých Vítkovic proti Chodovu 9:8 v prodloužení zařídil svou druhou brankou v utkání po 40 vteřinách nastavení Josef Rýpar.

Hattrick si v dresu vítězů připsal Ladislav Gál. Chodovu pomohl k zisku bodu čtyřmi trefami Miloš Tyl a pět bodů za gól a čtyři asistence zaznamenal v dresu poražených nejproduktivnější hráč soutěže Patrik Dóža.

„Je to pro nás morální výhra. Jsme na antibiotikách, po zraněních a v poloviční sestavě,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Brus webu Českého florbalu. „My jsme v rozbité sestavě, nemocní a po zraněních. Nicméně i tak jsme měli podat lepší výkon, protože jsme po většinu zápasu v mnoha činnostech zaostávali,“ uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Vítkovice se udržely před pátými Bulldogs Brno, kteří na ně po výhře nad Kladnem 10:7 ztrácejí dva body. Po čtyřech bodech za dvě trefy a stejný počet asistencí si v barvách vítězů připsali David Coufal a Jiří Koutný.

Superliga florbalistů

18. kolo

FBC Ostrava - Mladá Boleslav 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)
Branky: 38., 45. a 58. Krajcigr, 12. a 29. Křenek, 30. Fojta, 40. Krzyžanek, 60. Natov.

Sokol Pardubice - Panthers Otrokovice 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 24. Teichman, 60. Kourek - 36. Jurčík, 51. Kostka, 64. Petřík.

Chodov - 1. SC Vítkovice 8:9 v prodl. (3:3, 2:4, 3:1 - 0:1)
11., 30., 60. a 60. Tyl, 19. a 21. M. Vávra, 9. Dóža, 48. Sýkora - 12., 22. a 56. Gál, 10. a 38. Hájek, 36. z trestného střílení a 61. Rýpar, 16. Matúš, 31. Bräuer.

Bulldogs Brno - Kladno 10:7 (4:2, 2:2, 4:3)
15. a 37. J. Koutný, 16. a 60. Coufal, 14. L. Ondráček, 16. Křiva, 30. Žižka, 44. Juhaňák, 53. Alkki, 56. P. Kadlec - 10., 21. a 59. Nushart, 4. Marek Soukup, 31. Klápa, 47. Louvar, 50. Řehoř.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)
36. Šárka, 41. Poláček - 12. a 51. Komárek, 19. a 24. M. Beneš, 26. a 57. Jan Kolísko, 32. a 39. Meliš, 46. Jakub Kolísko, 60. Mühlfait.