Florbalisté švédského týmu IBF Falun.se radují z vítězství v Poháru mistrů.

Florbalisté švédského týmu IBF Falun.se radují z vítězství v Poháru mistrů. | foto: ČTK

Florbalisté Falunu vyhráli potřetí za sebou Pohár mistrů

• 0
Florbalisté švédského Falunu získali potřetí za sebou Pohár mistrů. Ve finálovém duelu porazili v Mladé Boleslavi švýcarský SV Wiler-Ersigen 3:2.

Vyrovnaný boj rozhodl ve 48. minutě útočník Alexander Galante Carlström. Porážku museli strávit tři Češi v barvách Wileru - obránce Daniel Šešulka, útočník Daniel Šebek a asistent trenéra Radek Sikora.

Falun ve snaze vyrovnat výkon AIK Stockholm, který ovládl turnaj šampionů třikrát za sebou v letech 2006 až 2008, začal dobře. V páté minutě po brejku překonal Wolfa Enström a převahu v první třetině ještě zúročil dalším gólem Skog.

Wiler se nevzdal, před polovinou utkání překonal Rehna Mendelin a v 35. minutě vyrovnal v přesilovce Väänänen. Favorit ale rozhodl ve 48. minutě díky Galantemu Carlströmovi a prodloužil kralování švédských klubů na Poháru mistrů o čtvrtý ročník.

Wiler, který má triumf ze sezony 2004/05, nedokázal napodobit čtyři roky staré vítězství SSV Helsinky. V jeho dresu tehdy slavil také v Mladé Boleslavi zatím jediný český vítěz v mužské části - brankář David Rytych.

Pohár mistrů ve florbalu v Mladé Boleslavi

Muži
FINÁLE
IBF Falun - SV Wiler-Ersigen 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky
: 5. Enström, 13. Skog, 48. Galante Carlström - 29. Mendelin, 36. Väänänen. Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 1420.

Konečné pořadí: 1. IBF Falun, 2. SV Wiler-Ersigen, 3. Tatran Střešovice, 4. SPV Seinäjoki, 5. Mladá Boleslav, 6. Slevik All Star tým: Nicolas Wolf - Tatu Väänänen (oba Wiler-Ersigen), Emil Johansson - Alexander Galante Carlström, Simon Palmén, Rasmus Enström (všichni Falun).