Střešovičtí florbalisté se radují.

Střešovičtí florbalisté se radují. | foto: ČTK

Střešovice mají v semifinále mečbol, Vítkovice srovnaly sérii s Boleslaví

• 0
Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli páté semifinále play off na hřišti Chodova 7:3, vedou v sérii 3:1 a dělí je jediná výhra od postupu do superfinále. Vítkovice doma zdolaly Mladou Boleslav 6:5 v prodloužení a vyrovnaly na 2:2. Ve středu pokračují série v halách dnešních hostů.

Tatran zareagoval na nedělní první porážku (4:7) a rozhodl na hřišti Chodova ve druhé třetině. Po 101 sekundách otevřel skóre Marek Beneš a náskok zvýšili Matěj Havlas, opět Beneš a Jakub Boček. Po 14 sekundách závěrečné části upravil Martin Kisugite už na 5:0. Chodov se nevzdal a gólem Antonína Votavy a dvěma trefami Marka Vávry snížil. Výhru Tatranu ale pojistili Havlas a Marek Beneš, který 32 sekund před koncem dovršil hattrick.

Mladé Boleslavi vyšel skvěle začátek. Po 45 sekundách otevřel skóre Martin Tokoš a za 41 vteřin zvýšil Dominik Beneš. Vzápětí sice snížil Rostislav Gattnar, ale v závěru první části přidal třetí trefu Jakub Vařecha. Ve druhé části se dvakrát prosadil Lukáš Fukala, mezi jeho góly zase v početní výhodě Adam Delong. V 51. minutě se zasloužil o vyrovnání Rostislav Gattnar. Vzápětí poslal opět hosty do náskoku Delong, ale Adam Zubek si vynutil prodloužení a v čase 67:52 rozhodl Rostislav Gattnar, který dokonal hattrick.

FAT PIPE Florbal Chodov - ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice 3:7 (0:0, 0:4, 3:3)

Branky: 43:53. Votava (Tichý), 47:28. Vávra (Komárek), 51:25. Vávra (Ondrušek) - 21:41. Mare. Beneš (Meliš), 27:27. Havlas (Mare. Beneš), 30:55. Mare. Beneš (Kreysa), 31:13. J. Boček (Šimek), 40:16. Kisugite, 57:27. Havlas (Mare. Beneš), 59:28. Mare. Beneš (Kisugite). Rozhodčí: Bališ, Varga. Diváci: 747. Stav série: 1:3

FAT PIPE Florbal Chodov Hodík (Dittrich) – M. Šmíd, Slunečko, Sýkora, Matoušek, Horký, Tichý – Kovářík, Komárek, Vošta, Vávra, Ondrušek (C), Skřivánek, Kafka, Štefek, Eremiáš, V. Petráň, Votava, V. Klápa.

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice Jurco (Kliment) – F. Eliáš, Tlapák, M. Mühlfait, Sládeček, Kisugite, Meliš – Kreysa, A. Kučera, J. Boček, Šimek, Sádlo, Kolísko, Mar. Čermák, Mare. Beneš (C), Havlas, Vavroušek, Šindelář, Čelakovský.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 6:5P (1:3, 2:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 2:31. R. Gattnar (Pažák), 27:20. Fukala (Pažák), 31:58. Fukala (Zubek), 50:24. R. Gattnar (Šindler), 52:52. Zubek (Jankovský), 67:52. R. Gattnar (Pažák) - 0:45. Tokoš (Tomašík), 1:36. D. Beneš (Besta), 18:32. Vařecha (Sládek), 31:08. Delong (Suchánek), 51:16. Delong (Vařecha). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Diváci: 653. Stav série: 2:2

1. SC TEMPISH Vítkovice Souček (Jasiok) – Sidunov, Jankovský, Šebesta (C), Hubálek, Hatala, Vít, Vítovec – Šindler, M. Gattnar, Matejčík, Pažák, Fukala, Zubek, R. Gattnar, A. Šmíd, Slončík, L. Hájek, Galia.

Předvýběr.CZ Florbal MB L. Bauer (Týc) – Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Zoufalý, Feigl – Tomašík (C), D. Šebek, Tokoš, D. Beneš, Vařecha, Delong, Gašparík, J. Bína, Sládek, Šourek, Bergman.