Další semifinalisté: Střešovice a Mladá Boleslav

Praha - Florbalisté Střešovic a Mladé Boleslavi jsou dalšími semifinalisty extraligy. Čtvrtfinálové série vyhráli v poměru 3:1. Hráči mistrovských Střešovic v posledním zápase zvítězili v Havířově 8:6, tým Mladé Boleslavi v uspěl v Ostravě 5:4. Poslední souboj mezi florbalisty Brna a Vítkovic rozhodne až pátý zápas.

Havířov - Střešovice 6:8 (1:4, 2:0, 1:3)
Střešovicím vyšel dokonale vstup do utkání a po 14 vteřinách otevřel skóre Jedlička. Na Vávrovo zvýšení z 8. minuty sice odpověděl Pavel Kožušník, ale tříbrankový náskok získali Střešovicím Fridrich a Garčar. Opět Pavel Kožušník dvěma góly před polovinou utkání zápas zdramatizoval a Krečmer po 47 vteřinách vyrovnal.

Pak ale opět úřadovala první formace Tatranu a díky dvěma trefám Jedličky a jedné Fridricha získala tříbrankový náskok. Na čtvrtou trefu Pavla Kožušníka v utkání odpověděl dovršeným hattrickem Fridrich a snížení Romana Kantora už konci sezony pro Torpedo nezabránilo. Pět bodů Pavla Kožušníka za čtyři trefy a jednu přihrávku předčil střešovický Michal Jedlička třemi góly a stejným počtem asistencí.

Branky: 9., 28., 29. a 53. Pavel Kožušník, 41. Krečmer, 58. R. Kantor - 1., 43. a 46. Jedlička, 17., 44. a 56. Fridrich, 8. Vávra, 20. Garčar. Konečný stav série: 1:3.

Ostrava - Mladá Boleslav 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
V Ostravě v úvodní třetině dvakrát vedlo domácí Pepino, ale vždy vyrovnal Volf. V druhé třetině dostal Sokol do vedení Motejzík a Mladoboleslavští dokázali vždy reagovat na vyrovnání soupeře. Vítěznou branku si připsal v 59. minutě Hostinský.

"Poučili jsme se ze sobotních chyb, ale ne všech jsme se vyvarovali. Oba týmy hrály velmi dobře. Bylo to o srdíčku a vyhrál šťastnější tým," řekl trenér Mladé Boleslavi Jaromír Blažek.

Branky: 9. Chrápek, 18. J. Daniš, 43. T. Daniš, 56. Svoboda - 11. a 20. Volf, 29. Motejzík, 54. Tůma, 59. Hostinský. Konečný stav série: 1:3.

Brno - Vítkovice 3:13 (0:4, 1:6, 2:3)
Brno si sice přivezlo z Ostravy vedení 2:0 na zápasy, ale před pátým duelem proti Vítkovicím se musí vzpamatovávat k krutého debaklu. Druhý tým základní části už v úvodní části naznačil vedením 4:0, že nechce končit sezonu ve čtvrtfinále. Po druhé třetině Vítkovice dovršily 'desítku'.

Na konečné výhře 13:3 se podílel šesti body za tři góly a tři přihrávky Milan Tomašík. Hattrick zaznamenal i Lukáš Hrubý, jenž přidal i jednu asistencí.

Branky: 23. Kotlas, 47. P. Kadlec, 58. Koutný - 4., 27. a 60. Tomašík, 6., 43. a 54. L. Hrubý, 10. a 35. Ťopek, 30. a 37. Plaček, 9. P. Brus, 29. Tokoš, 38. Jelínek. Stav série: 2:2.

Play-down

Florbalisty Chodova a Pardubic dělí jediná výhra od záchrany v extralize. Podruhé uspěli i v sériích play down v domácím prostředí a vedou v sériích na tři vítězné zápasy 2:0. Chodov zdolal FbŠ Bohemians 2:1, když mu v úvodním dějství získali dvoubrankové vedení Brodík a Hanic. Za Bohemians už jen v 26. minutě snížil Hozman.

Pardubice zvítězily nad Třincem 6:4, když dvakrát ztratily vedení a pak pustily soupeře do náskoku 4:3. Brychta ale v 52. minutě vyrovnal, za pět minut vstřelil vítězný gól Bahník a výsledek dovršil 11 vteřin před koncem Vacík.

JM Chodov - FbŠ Bohemians 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
2. Brodík, 20. Hanic - 26. Hozman. Stav série: 2:0.

Sokol Pardubice - FBC Třinec 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
4. a 57. Bahník, 10. a 60. Vacík, 28. Chovanec, 52. Brychta - 15. Smetana, 22. Vlček, 30. Sikora, 49. Curney. Stav série: 2:0.