Bikeři jedou závod Cape Epic.

Bikeři jedou závod Cape Epic. | foto: Reuters

Pokles o jedno místo, bikeři Stošek a Vakoč jsou po páté etapě Cape Epic devátí

• 1
Martin Stošek s Petrem Vakočem dojeli na Cape Epic jedenáctí v 5. etapě a v průběžném pořadí závodu dvojic na horských kolech v JAR si o jedno místo pohoršili na devátou příčku. Druhý zbývající český tým Lubomír Petruš a Karel Hník je šestnáctý. Jaroslav Kulhavý s Filipem Adelem museli ve čtvrtek kvůli zlomené klíční kosti trojnásobného vítěze závodu Kulhavého odstoupit.

Sedmdesátikilometrovou etapu s převýšením 1750 metrů vyhráli lídři Matthew Beers a Howard Grotts. Jihoafricko-americký pár zvýšil náskok v průběžném pořadí před Švýcarem Ninem Schurterem a Dánem Sebastianem Finim, kteří byli v pátek třetí, na téměř tři minuty.

Vicemistr světa v maratonu Stošek s bývalým elitním silničářem Vakočem ztrácejí tři čtvrtě minuty.

Dvacátý ročník závodu vyvrcholí v neděli ve Stellenboschi.