Alois Kaňkovský, ilustrační foto

Alois Kaňkovský, ilustrační foto | foto: Elkov Author/Mario Still

Kaňkovský si dospurtoval v Maďarsku pro etapové vítězství

• 0
Cyklista Alois Kaňkovský vyhrál v hromadném spurtu druhou část třetí etapy závodu Kolem Maďarska. Nejlepší česká stáj Elkov Author si tak připsala v závodě první kategorie UCI již druhý úspěch po triumfu Jana Bárty v úterním prologu.

Bártovi patří v průběžném pořadí před závěrečnými dvěma etapami čtvrté místo se ztrátou 1:10 minuty na vedoucího Lotyše Kristse Neilandse.

V pátek absolvoval peloton dvoudílnou etapu. V první části dlouhé 115 km zvítězil po úniku čtyřčlenné skupiny domácí Krisztián Lovassy. Těsně pod stupni vítězů skončil Jakub Otruba z Elkov Author.

Odpoledne už se český tým dočkal zásluhou Kaňkovského, který byl nejrychlejší v hromadném finiši po 70 kilometrech. Pětatřicetiletý jezdec za sebou nechal Nizozemce Woutera Wippera a Itala Manuela Bellettiho a připsal si sedmé vítězství v sezoně.