Cyklokrosař Dlask pokračuje ve vítězné sérii

Plzeň - Čtyřikrát startovat cyklokrosař Petr Dlask v seriálu Budvar Cupu a počtvrté zvítězil. Poslední úspěch zaznamenal v sobotu na novém okruhu v Plzni-Doubravě. V průběžném pořadí seriálu vede o deset bodů před Kamilem Ausbuherem, který skončil třetí. Druhý dojel Martin Bína.

Do čela závodu se v úvodu překvapivě dostal Zelinka, ale rychle svou pozici přepustil favoritům.

Po deseti minutách již udávali v čele tempo Dlask se Zlámalíkem, za nimi jezdili Bína s Ausbuherem. V dalším kole Dlask odjel Zlámalíkovi, na něhož se dotáhl Bína.

Vítěz loňského Světového poháru jezdců do 23 let Bína pokračoval v rychlém tempu a brzy dojel i Dlaska.

Poté se mu dokonce pokoušel uniknout, ale neuspěl a vydrželi spolu až do závěrečného okruhu.

Na asfaltovém úseku pak nastoupil Dlask a získal malý náskok, který uhájil až do cíle.

Výsledky:
1. Dlask (Empella) 58:45 min., 2. Bína (Author) -10, 3. Ausbuher (Budvar Tábor) -51, 4. Zlámalík (Author) -1:03, 5. Kyzivát (Control Johnson Ml. Boleslav) -1:14, 6. Mlynář (Max Cursor) -1:35, 7. Hekele (Zekov) -1:46, 8. L. Klouček (Budvar Tábor) -2:00, 9. Pospíšil (Stevens), 10. Lukeš (Control Johnson Ml. Boleslav) oba -2:03.
Pořadí po pěti závodech:
1. Dlask 240, 2. Ausbuher 220, 3. Mlynář 220, 4. Bína 186, 5. Zlámalík 179.
Junioři: 1. Gavenda (SR) 39:13, 2. Menger (Budvar Tábor) -13, 3. Van Horijk (Niz.) -21.