Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | foto: Tomáš Macek, MAFRA

Zase čtvrtý. Štybarovi v závodu Kolem Británie pódium uniká

• 1
Zdeněk Štybar byl při závodu Kolem Británie znovu blízko umístění na pomyslných stupních vítězů, jenže stejně jako ve čtvrteční etapě skončil český cyklista čtvrtý. V průběžném pořadí si jezdec stáje Etixx-Quick Step polepšil o jednu příčku a poskočil na šesté místo.

Šestou etapu vyhrál jeho týmový kolega Matteo Trentin z Itálie. Po téměř 193 kilometrech porazil ve spurtu v Nottinghamu Edvalda Boassona Hagena.

Nor si ovšem díky druhé příčce upevnil vedení. Před druhým Nizozemcem Wouterem Poelsem má náskok 13 sekund. Štybar má na žlutý trikot manko 51 sekund.

V šesté etapě skončil závod po pádu pro britskou hvězdu Marka Cavendishe, který si poranil rameno. „Rentgen neodhalil žádnou zlomeninu ani vykloubené rameno. Má to pohmožděné,“ uvedla stáj Etixx Quick-Step v prohlášení.

Cavendish se stejně jako Štybar chystá na mistrovství světa v Richmondu.

Cyklistický závod Kolem Británie

6. etapa (192,7 km): 1. Trentin (It.) 4:45:27, 2. Boasson Hagen (Nor.), 3. Doull (Brit.) oba stejný čas, 4. Štybar (ČR), 5. Debusschere, 6. Bettiol (It.) všichni -4.

Průběžné pořadí: 1. Boasson Hagen 27:47:54, 2. Poels (Niz.) -13, 3. Guldhammer (Dán.) -43, 4. Doull -44, 5. Teuns (Belg.), 6. Štybar oba -51.