Cipollini zvítězil, v růžovém dál Heppner

• 3
Conegliano - Ital Mario Cipollini vyhrál v hromadném spurtu patnáctou etapu cyklistického závodu Giro d'Italia se startem v Terme Euganee a cílem v Coneglianu. Růžový trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí drží dál Němec Jens Heppner. Před startem etapy se všichni účastníci závodu podrobili krevním testům na doping. Organizátoři později zveřejnili, že všechny testy byly negativní.Casagrande byl vyloučen z Gira

Etapa měřila 156 kilometrů a byla převážně rovinatá. Jediné stoupání, a to třetí kategorie, absolvovali cyklisté na dvaadvacátém kilometru. V cílovém městě pak peloton etapu zakončil třemi okruhy o délce 4,3 kilometru.

Vrchařskou prémii na 22. kilometru vyhrál Kolumbijec Joaquim Castelblanco před lídrem bodování vrchařů Italem Francescem Casagrandem. Ten byl však později ze závodu vyloučen. Na čtyřicátém kilometru se odhodlal k sólovému úniku Belgičan Thierry Marichal a pelotonu se jej povedlo znovu dostihnout až 40 kilometrů před cílem.

Cyklistům po celou dobu ztrpčoval život déšť, jehož vinou se jelo pomaleji. Průměrná rychlost se zvýšila až před dojezdem do cílového města. Čelo pelotonu v té době ovládali kolegové lídra průběžného pořadí Heppnera z Telekomu.

Jenže v závěru zaútočili jezdci stáje Acqua e Sapone a vypracovali skvělou pozici Cipollinimu, který si s rukama nad hlavou dojel už pro čtvrtý etapový vavřín na letošním Giru.

Výsledky - 15. etapa (156 km):  1. Cipollini (It.) 3:42:49, 2. Galvez (Šp.), 3. Petacchi (It.), 4. De Jongh (Niz.), 5. Klemenčič (Slovin.), 6. Haselbacher (Rak.), 7. Strazzer (It.), 8. Detilloux (Bel.), 9. Astarloa (Šp.), 10. Hayman (Austr.), ...38. Kadlec (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:  1. Heppner (Něm.) 68:12:43, 2. Evans (Austr.) -48, 3. Hamilton (USA) -1:06, 4. Frigo (It.) -1:11, 6. Jimenez (Šp.) -1:15, 7. Caucchioli (It.) -1:20, 8. Escartín (Šp.) -1:40, 9. Savoldelli (It.) -1:49, 10. Verbrugghe (Bel.) -2:13, 10. Garate