Vítek přišel o stupně vítězů na střelnici

• 1
Östersund - Střelba připravila Zdeňka Vítka o šanci na úspěch ve stíhacím závodu Světového poháru. Ve Švédsku byl český biatlonista v polovině závodu na skvělém třetím místě, jenže po dvou čistých střelbách při první střelbě ve stoje třikrát minul a nakonec doběhl patnáctý. Zopakoval tak své umístění ze čtvrtečního úvodního závodu sezony.

Z bezchybné střelby ve druhé části stíhačky na 12,5 kilometru těžil Nor Ole Einar Björndalen. Po třetí zastávce se čtyřnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City dostal do čela a doběhl si pro 28. vítězství ve Světovém poháru s náskokem 29 sekund před Francouzem Raphaelem Poiréem, který se posunul do čela průběžného pořadí. Třetí byl Nor Egil Gjelland.

Smůlu měl Lotyš Ilmars Bricis, jenž v závěru při bitvě o čelní pozici ztratil hůlku a skončil mimo medailové stupně. Kromě Vítka už nikdo z českých reprezentantů opět nebodoval. Petra Garabíka dělilo od bodované třicítky jedenáct míst, Tomáš Holubec byl na posledním klasifikovaném 55. místě.

Muži - stíhací závod na 12,5 km: 1. Björndalen (Nor.) 35:46,4 min. (2 trestná kola), 2. Poirée (Fr.) -29,0 (3), 3. Gjelland (Nor.) -37,1 (2), 4. Bricis (Lot.) -38,2 (1), 5. Derkač (Ukr.) -38,8 (2), 6. Cannard (Fr.) -39,1 (1), 7. Dračev (Běl.) -58,2 (4), 8. Čepikov (Rus.) -1:04,5 (2), 9. Gross (Něm.) -1:04,6 (1), 10. Rožkov (Rus.) -1:04,8 (3)... 15. Vítek -1:23,3 (4), 41. Garabík -2:54,7 (3), 55. Holubec (všichni ČR) -5:06,0 (5).
Pořadí SP po dvou závodech: 1. Poirée 92 b., 2. Gjelland 83, 3. Björndalen 78, 4. Dračev 69, 5. Cannard 66, 6. Bricis 62, ...13. Vítek 32.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)