Česká biatlonistka Gabriela Soukalová

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová | foto: ČSB. Květoslav Frgal

Skvělá Soukalová doplnila kolekci. Na závěr skončila v Pokljuce třetí

• 78
Životní víkend zakončila Gabriela Soukalová dalším umístěním mezi nejlepšími. Třiadvacetiletá Češka vyhrála v pátek sprint Světového poháru v Pokljuce, v sobotu skončila druhá ve stíhacím závodě a v neděli doplnila úspěšnou sbírku třetí příčkou v závodě s hromadným startem a v celkovém hodnocení SP je druhá.

Po třech závodech má navíc skvělou střeleckou bilanci - z deseti střeleckých položek o prodlouženém víkendu chybovala pouze dvakrát.

Pravda, dvě minely vleže ji v hromadném závodě na 12,5 km odsunuly v polovině tratě na desátou příčku. Jenže stojku zvládla talentovaná Češka opět bravurně. Sice opět na střelbu potřebovala výrazně víc času než její soupeřky, ale obě položky vestoje zvládla bez chyby a na poslední běžecký úsek vyjela ze střelnice 3,5 vteřiny za zkušenou Olgou Zajcevovou.

A vzápětí Rusku suverénně předjela! Skvělou běžeckou formu přetavila česká biatlonistka v Pokljuce ve třetí umístění na stupních pro nejlepší - po první příčce ve sprintu a druhé pozici ve stíhacím závodě skončila v závodě s hromadným startem třetí...

Poslední závod v kalendářním roce 2012 vyhrála vedoucí žena Světového poháru Norka Tora Bergerová, druhá skončila navzdory čtyřem střeleckým chybám Němka Miriam Gössnerová.

Druhá z českých biatlonistek na startu Veronika Vítková skončila šestnáctá, nepovedla se jí zejména střelba vleže, kde čtyřikrát chybovala...

Světový pohár v biatlonu

Pokljuka (Slovinsko)

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 35:53,8 (2), 2, Gössnerová (Něm.) -35,5 (4), 3. Soukalová (ČR) -1:02,1 (2), 4. Zajcevová -1:20,3 (3), 5. Jurlovová (obě Rus.) -1:23,4 (2), 6. Gregorinová (Slovin.) -1:32,5 (4), 7. Palková (Pol.) -1:41,1 (4), 8. Viluchinová (Rus.) -1:41,2 (3), 9. Dorinová-Habertová -1:53,0 (5), 10. Bescondová (obě Fr.) -2:00,4 (5), ...16. Vítková (ČR) -2:34,5 (5).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. Bergerová 388 b., 2. Soukalová 305, 3. Gössnerová 286, 4. Henkelová (Něm.) 272, 5. Domračevová (Běl.) 264, 6. Viluchinová 255, ...19. Vítková 177, 69. Zvařičová (ČR) 7.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)